Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Bitcoin traci na wartości w reakcji na decyzję SEC

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Cena bitcoina spada dzisiaj o ponad 7 proc. do 3300 USD, ostatnio notowanej 15 IX 2017 r. Inwestorzy nerwowo reagują na przełożenie przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) terminu podjęcia decyzji odnośnie zezwolenia na utworzenie ETF opartego na bitcoinie.

Okres na podjęcie decyzji został przedłużony do 27 II 2019 r. Dalsze opóźnienia zgodnie z regulaminem nie będą możliwe, w związku z tym SEC będzie musiał w tym terminie podjąć konkretną decyzję – wyrazić zgodę bądź zakazać utworzenia wspomnianego ETFu. Propozycja została wysunięta przez spółkę VanEck oraz startup SolidX. Projekt wyróżnia się od poprzednich dziewięciu wniosków odrzuconych przez SEC, gdyż tym razem ETF miałby być oparty bezpośrednio na wartości bitcoina, a nie na cenie kontraktów futures na kryptowalutę. 

Informacja wpływa negatywnie nie tylko na bitcoina, który od tegorocznego szczytu zniżkuje ponad 80 proc. Straty notuje cały rynek kryptowalut, którego kapitalizacja zbliża się do 100 mld USD. Stanowi to spadek o prawie 87 proc. od szczytów ze stycznia (według danych z Coinmarketcap), a wolumen spadł od tego czasu o ponad 60 procent. Inwestorzy liczą na pozytywną opinię SEC, wiążąc z tym nadzieję na powrót dynamicznego wzrostu cen kryptowalut.

BTC/USD - wykres 1D; Źródło: TMS Connect

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Źródło: TMS Brokers
Koniec konferencji Powella

Autor: Konrad Białas
Powell: nie było zbytniego poparcia dla obniżki

Autor: Konrad Białas
Sesja pytań od dziennikarzy: obniżka w lipcu?
Powrót