Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

EUR: niewielka reakcja po minutkach EBC, uwaga na PMI jutro

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
EUR/USD jest kilka pipsów niżej po publikacji minutek EBC, choć ruch bardziej wygląda na próbę wymuszenia spadku niż uzasadniony wpływ dokumentu. Rada Prezesów przestrzega przed nadmiernym optymizmem względem perspektyw gospodarczych, co w dobie obaw o wpływ koronawirusa wydaje się słuszne. Podkreślono podwyższone ryzyka dla inflacji, która wciąż pozostaje poniżej średnioterminowego celu. Z drugiej strony Rada zaznaczyła korzystne warunki finansowe.

„Biorąc pod uwagę wstępne sygnały stabilizacji w gospodarce strefy euro, Rada Prezesów czeka na dalsze dane, aby sprawdzić, czy istnieją mocniejsze podstawy do optymizmu.”

EBC zgodził się również, że bieżący przegląd strategii nie będzie ograniczał żadnych działań w temacie polityki monetarnej.

Zatem, choć EBC nie zamyka się na nowe działania wspierające gospodarkę, na razie nie widzi ku temu potrzeby, wbrew narastającym oczekiwaniom rynkowym.

Jutrzejsze dane PMI z Eurolandu mogą wpłynąć na opinię EBC i rynku. Wskaźniki są pierwszym kluczowym odczytem pozwalającym ocenić wstępne skutki epidemii koronawirusa na niemiecki sektor wytwórczy. Rodzi to negatywnych ryzyka dla wskaźników z przemysłu i może odwrócić poprawę, która widzieliśmy w danych za styczeń. Ale sektor usługowy, bardziej zorientowany na aktywność wewnętrzną, powinien nadal korzystać z korzystnych warunków krajowego popytu.

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Nowa odsłona rajdu ryzykownych aktywów, AUD wielkim wygranym

Autor: Konrad Białas
Wall Street nie baczy na zamieszki

Autor: Konrad Białas
Rosja i inne kraje za 1-mies. przedłużeniem cięć wydobycia
Powrót