Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Europa zwiera fiskalne szyki

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki przeważne skupione są na pakiecie fiskalnym w USA, ale po drugiej stornie Atlantyku decydenci także gromadzą środki na walkę z ekonomicznymi skutkami wirusa. Villeroy z EBC powiedział, że europejski fundusz ratunkowy - Europejski Mechanizm Stabilności - powinien zostać uruchomiony w celu udzielania pożyczek państwom, o co apelują Włochy. Costa wzywa ESM do emitowania długoterminowych „korona-obligacji”. Tymczasem wiceprezes EBC Luis de Guindos powiedział, że UE powinna w tym tygodniu zarządzić wspólną reakcję budżetową.

Wysokie wydatki planują też Niemcy. Kanclerz Merkel planuje dziś przeforsować przez Bundestag budżet awaryjny, który pozwoli na dodatkowe 150 mld EUR wydatków. Dodatkowo fundusz ratunkowy utworzony w celu zakupu udziałów w przedsiębiorstwach i finansowania pożyczek korporacyjnych może w razie potrzeby wyemitować do 200 miliardów euro dodatkowego długu, powiedział Bloombergowi wiceminister finansów Joerg Kukies. Ostateczna wielkość pożyczek z funduszu ratunkowego zależy od tego, ile firm poprosi o pomoc rządową.
Patrząc jednak na dzisiejsze zachowanie europejskich giełd, rozpatrywane środki fiskalne na razie nie przekonują inwestorów. Główne indeksy na Starym Kontynencie dołują o 3-4 proc.

 

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Źródło: TMS Brokers
Wall Street: subtelne wzrosty

Autor: Konrad Białas
CAD: dobry raport z rynku pracy przeoczony

Autor: Konrad Białas
EUR: założenia budżetu i fundusz zgodne z oczekiwaniami
Powrót