Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

FOMC: gołębie zmiany w komunikacie

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
W komunikacie część opisująca sytuację gospodarczą przybrała mniej optymistyczny charakter. Bank nie widzi już dalszego wzmacniania się rynku pracy i wzrostu aktywności gospodarczej. W zamian za to pomimo silnego rynku pracy aktywność gospodarcza wyhamowała. Fed zwraca też uwagę na spowolnienie wzrostu wydatków gospodarstw domowych i inwestycji przedsiębiorstw. Inflacja osłabłą przez spadek cen energii, ale w ujęciu ogólnym miary inflacji utrzymują się na niskich poziomach bez większych zmian oczekiwań inflacyjnych.

Podtrzymano stwierdzenie ze styczniowego komunikatu, że Fed zamierza być cierpliwy w określaniu przyszłych dostosowań polityki w obliczu sytuacji globalnej i zachowania rynków finansowych oraz zdławionej presji inflacyjnej.

W temacie procesu redukcji sumy bilansowej, miesięczne tempo ograniczania reinwestycji zacznie być wyhamowywane od maja do zakończenia we wrześniu. Jest to nieco szybciej niż zakładał rynek.

Ogólnie Fed reaguje na pogorszenie się sytuacji ekonomicznej i brak nasilenia presji inflacyjnej i rezygnuje z sygnalizowania gotowości do szybkiej kontynuacji normalizacji polityki monetarnej. Usuniecie prognozy podwyżki w tym roku i gołębi wydźwięk komunikatu uderzają silnie w USD. Cieszą się za to byki na Wall Street – S&P500 skoczył prawie 20 pkt. do 2837.

O 19:30 rozpocznie się konferencja prasowa prezesa Fed J. Powella.

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
CAD: passa przerwana

Autor: Konrad Białas
PLN: jastrzębio z RPP

Autor: Bartosz Sawicki
Indeks nastrojów konsumentów rosną, ale wolniej; USD lekko traci
Powrót