Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

GBP: implikowana zmienność najwyższa od referendum w 2016 r.

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Zmienność implikowana GBP/USD w skali jednego dnia handlowego; Źródło: Bloomberg, TMS Brokers
Jednodniowa implikowana zmienność GBP/USD dziś skoczyła do najwyższego poziomu od referendum w sprawie wyjścia z UE w czerwcu 2016 r. i wyraźnie przewyższa wyliczaną z rynku opcji potencjalną zmienność kursu podczas poprzednich wyborów w 2017 r. Wykres jasno ukazuje, jak ważny jest wynik dzisiejszych wyborów, a raczej jak duże zakłady zostały zawarte na FX.

Implikowana zmienność miesięczna odzwierciedla oczekiwania rynkowe co do zmiany ceny instrumentu w określonym czasie. Wartość zmienności implikowanej wstawiona do modelu wyceny opcji powinna dostarczyć teoretyczna wartość równa bieżącej cenie opcji. Jeśli popyt na zabezpieczenie opcjami wzrasta, rośnie ich cena, a zatem i implikowana zmienność.

Skośność strategii korytarzowej (albo inaczej: risk reversal, RR) jest to miara, która pokazuje różnicę w zmienności między opcjami kupna i sprzedaży na danym instrumencie. Jeśli RR spada, to znaczy, że jest większy popyt na zabezpieczenia przed spadkiem kursu (większe zainteresowanie opcjami sprzedaży). Widać, że rynek bardziej obawia się negatywnego scenariusza dla funta.

GBP/USD