Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Minutki EBC: pakiet lepszy niż sekwencyjne luzowanie

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Protokół z lipcowego posiedzenia EBC w ogólnym rozrachunku nie przynosi zaskoczeń. Przede wszystkim udziela kilku wskazówek, co może nas czekać we wrześniu. „Wyrażono jednak pogląd, że różne opcje należy postrzegać jako pakiet, tj. połączenie instrumentów o znacznej komplementarności i synergii, ponieważ przeszłe doświadczenia pokazały, że pakiet narzędzi polityki monetarnej - taki jak połączenie obniżek stóp procentowych i zakupów aktywów - był bardziej skuteczny niż sekwencja selektywnych działań.”

„Chociaż członkowie wyrazili szeroką zgodę na rozpoczęcie prac przygotowawczych nad środkami łagodzącymi, wyrażono pewne obawy dotyczące możliwych niezamierzonych konsekwencji systemu różnicowania stóp procentowych i jego zdolności do pełnego złagodzenia potencjalnego wpływu ujemnych stóp polityki”.

„Członkowie uznali, że bilans ryzyk związanych z perspektywami wzrostu strefy euro jest przechylony w negatywną stronę. Uznano również, że ryzyka stały się bardziej powszechne i że ich uporczywość może ostatecznie wymagać również zmiany bazowego scenariusza wzrostu.”

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
W górę USD, akcje, złoto. Bałagan

Autor: Bartosz Sawicki
WIG20: w ogonie Europy

Autor: Konrad Białas
CAD: inflacja przyspiesza
Powrót