Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

PKB pozytywnie zaskakuje, złoty stabilny

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Zdecydowanie wyższe od konsensusu tempo wzrostu PKB i zgodna z planem ostateczna wartość CPI - to informacje, które właśnie podał GUS. Dane z Polski nie zmieniają sytuacji fundamentalnej złotego i potwierdzają szeroko antycypowany scenariusz dla rodzimej gospodarki. EUR/PLN jest tuż poniżej 4,28 i rośnie dziś 0,15 proc. Przy słabych nastrojach na rynkach wschodzących należy spodziewać się utrzymywania podwyższonych pułapów kursu, ale tak długo jak poziom 3,05 proc. rentowności obligacji USA 10Y nie zostanie trwale pokonany, szanse na wyjście EUR/PLN ponad 4,30 są ograniczone.
  • W pierwszym kwartale dynamika PKB wbrew konsensusowi nie wyhamowała z 5,1 do 4,8 proc.  rok do roku. Mocne pozostają konsumpcja, odbijają inwestycje, negatywną kontrybucję może mieć eksport netto- komponenty, które przeważyły o utrzymaniu tempa wzrostu na poziomie 5,1 proc. rok do roku zostaną opublikowane 30 maja.
  • GUS potwierdził także wstępne dane o inflacji. W kwietniu inflacja CPI przybrała dynamikę 1,6 proc. rok do roku. Oznacza to, że przeważyły rosnące ceny paliw i żywności. Miesiąc wcześniej inflacja CPI wyniosła 1,3 proc.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
USA: indeks cen domów zgodnie z oczekiwaniami

Autor: Konrad Białas
CAD: sprzedaż hurtowa najlepiej od 4 lat

Autor: Konrad Białas
Konflikt USA-Iran: Teheran nie przebiera w słowach
Powrót