Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Popołudniowy przegląd rynków

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Przebieg notowań crossów walut G10 z USD od początku dnia; Źródło: Bloomberg
Spokojnie przebiega środowy handel w Europie. Poza kilkoma wyjątkami zmiany cen aktywów są mocno ograniczone. Więcej pytań niż odpowiedzi w kluczowych kwestiach skłania inwestorów do czekania z boku, zamiast angażować się w handel. Wahania EUR/USD od początku dnia nie przekroczyły 20 pipsów. W ramach walut G10 tylko NZD i GBP wykazują jakąś aktywność.

NZD wciąż korzysta na lepszym od oczekiwań odczycie CPI za IV kw. z Nowej Zelandii. NZD/USD rośnie dziś 0,6 proc., ale zatrzymał się przed 0,68.

Funt zyskuje na spadku ryzyka nieuzgodnionego brexitu, jak również rosną szanse na odroczenie daty brexitu. GBP/USD podchodzi do 1,3030.

Wciąż nudno na złotym – EUR/PLN od wczoraj nie wychyla się poza 4,28-4,29.

Europejski rynek akcji wyciąga się w górę po ponurym starcie z pomocą wzrostów kontraktów terminowych po drugiej stronie Atlantyku. Pesymizm na otwarciu na Starym Kontynencie był podyktowany silnymi spadkami na Wall Street we wtorek, więc zrozumiałe jest teraz podążanie za futuresem (0,5 proc.). DAX rośnie 0,3 proc., CAC40 zyskuje 0,5 proc., a WIG20 rośnie o 1,4 proc.

Głównym motorem wzrostu indeksu blue chipów w Warszawie jest CD Projekt, który rośnie dziś 11 proc. po rekomendacji kupna wydanej przez Morgan Stanley. Bank zaleca kupno z ceną docelową 240 zł (193 zł obecnie).

Na rynku towarowym złoto konsoliduje się blisko 1285 USD/oz, a ropa WTI w ślimaczym tempie kontynuuje odbicie do 53,5 USD/b.

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
US500 już 10 proc. poniżej rekordowych szczytów sprzed 6 dni

Autor: Bartosz Sawicki
Wzrost potwierdzony, ale o gorszej strukturze

Autor: Bartosz Sawicki
Wirus się rozprzestrzenia, strach również
Powrót