Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Popołudniowy przegląd rynków

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Przebieg notowań crossów walut G10 z USD od początku dnia; Źródło: Bloomberg
Po lekkim zamieszaniu wokół odczytów PMI ze strefy euro, w kolejnych godzinach europejskiej części handlu zmienność na rynkach wyraźnie wygasła przy odliczaniu do konferencji prezesa EBC M. Draghiego. EUR/USD został zepchnięty pod 1,1350, a poza tym widać realizację zysków na GBP. Reszta FX zamarła. Na rynku akcji gdzieniegdzie podtrzymywane są skromne wzrosty.

Rynek pozycjonuje się pod gołębi wydźwięk konferencji, szczególnie po rozczarowujących odczytach PMI z Eurolandu. EUR/USD spadł z 1,1390 do 1,1330, choć w ostatnich minutach widać pewne odreagowanie. Decyzja EBC o 13:45, a start konferencji o 14:30.

Poza tym na rynku FX nie widać większej zmienności ze wskazaniem na umocnienie USD, co jednak bardziej wygląda na odreagowanie wczorajszej słabości. Wyjątkiem jest funt, gdzie GBP/USD poddał wzrosty przed 1,31, co zainicjowało realizację zysków. Jest 1,3015.

EUR/PLN od rana ruszył się niewiele i jest gdzie pomiędzy 4,29 a 4,2950.

Na rynku akcji główne indeksy próbują wypracować mocniejsze wzrosty, ale idzie do ciężko. DAX rośnie 0,5 proc., a CAC40 zyskuje 0,8 proc. W Londynie FTSE100 nie opuszcza poziomu odniesienia. W Warszawie WIG20 pożegnał się ze skromnymi zwyżkami i przeszedł na czerwona stronę (-0,2 proc.).

Brak aktywności na rynku towarowym. Złoto stanęło przy 1279 USD, a ropa WTI zakotwiczyła się przy 52,3 USD.