Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Popołudniowy przegląd rynku

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Przebieg notowań crossów walut G10 z USD od początku dnia; Źródło: Bloomberg
Obchody Dnia Martina Luthera Kinga przynoszą wyciszony start tygodnia. W popołudniowy handel wchodzimy bez większej odmiany klimatu. USD delikatnie zyskuje przy generalnym ostudzeniu optymizmu, jaki był obecny jeszcze przed weekendem. Wydarzeniem popołudnia jest wystąpienie premier Theresy May przed brytyjskim parlamentem o 16:30 polskiego czasu, gdzie przedstawi zarys nowego planu na brexit. Nie oczekujemy jednak wiele, gdyż docierające informacje sugerują, że May podtrzymuje dotychczasowy projekt z renegocjacją warunków backstopu.

Entuzjazm na rynkach oklapł, a rynki stabilizują się po mocnym proryzykownym finiszu w piątek. Informacje dotyczące postępów rozmów handlowych USA-Chiny w poprzednich były paliwem rajdu, ale w weekend już przestały być jednoznacznie pozytywnie. Prezydent USA Donald Trump powiedział w sobotę, że poczyniono postępy w kierunku umowy handlowej z Chinami, ale zaprzeczył, że rozważa zniesienie ceł na import z Chin.

Na europejskich parkietach główny ruch wykonał się na otwarciu, a w kolejnych godzinach handel przycichł. DAX traci 0,5 proc., CAC40 spada o 0,2 proc., a brytyjski FTSE100 jest na poziomie piątkowego zamknięcia.

Na rynku walutowym mamy przekrzywienie równowagi w stronę aprecjacji USD, co bardziej jednak wygląda na ulatnianie się apetytu na ryzyko (który zwykle jest niekorzystny dla dolara). EUR/USD osuwa się do 1,1360 z silnym wsparciem czekającym dopiero na 1,1325 (linia trendu, średnia 200-tygodniwoa)

AUD/USD spadł pod 0,7150, traci też NZD i CAD. W krzyżowym ogniu (silniejszy dolar, słabe akcje) znalazł się USD/JPY, który stoi na 109,65. GBP/USD czeka na nowe informacje w sprawie brexitu – jest 1,2965. EUR/PLN pozostaje zakotwiczony na 4,29.

Ropa naftowa WTI zatrzymała mini-korektę przed 53,5 USD/b i zawraca pod 54 USD. Małe wahania bez wymowy.

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Indeks nastrojów konsumentów rosną, ale wolniej; USD lekko traci

Autor: Bartosz Sawicki
Trzy grosze od Trumpa ws. polityki Fed

Autor: Bartosz Sawicki
Dolar odzyskuje pole
Powrót