Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Popołudniowy przegląd rynku

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Przebieg notowań crossów walut G10 z USD od początku dnia; Źródło: Bloomberg
Obchody Dnia Martina Luthera Kinga przynoszą wyciszony start tygodnia. W popołudniowy handel wchodzimy bez większej odmiany klimatu. USD delikatnie zyskuje przy generalnym ostudzeniu optymizmu, jaki był obecny jeszcze przed weekendem. Wydarzeniem popołudnia jest wystąpienie premier Theresy May przed brytyjskim parlamentem o 16:30 polskiego czasu, gdzie przedstawi zarys nowego planu na brexit. Nie oczekujemy jednak wiele, gdyż docierające informacje sugerują, że May podtrzymuje dotychczasowy projekt z renegocjacją warunków backstopu.

Entuzjazm na rynkach oklapł, a rynki stabilizują się po mocnym proryzykownym finiszu w piątek. Informacje dotyczące postępów rozmów handlowych USA-Chiny w poprzednich były paliwem rajdu, ale w weekend już przestały być jednoznacznie pozytywnie. Prezydent USA Donald Trump powiedział w sobotę, że poczyniono postępy w kierunku umowy handlowej z Chinami, ale zaprzeczył, że rozważa zniesienie ceł na import z Chin.

Na europejskich parkietach główny ruch wykonał się na otwarciu, a w kolejnych godzinach handel przycichł. DAX traci 0,5 proc., CAC40 spada o 0,2 proc., a brytyjski FTSE100 jest na poziomie piątkowego zamknięcia.

Na rynku walutowym mamy przekrzywienie równowagi w stronę aprecjacji USD, co bardziej jednak wygląda na ulatnianie się apetytu na ryzyko (który zwykle jest niekorzystny dla dolara). EUR/USD osuwa się do 1,1360 z silnym wsparciem czekającym dopiero na 1,1325 (linia trendu, średnia 200-tygodniwoa)

AUD/USD spadł pod 0,7150, traci też NZD i CAD. W krzyżowym ogniu (silniejszy dolar, słabe akcje) znalazł się USD/JPY, który stoi na 109,65. GBP/USD czeka na nowe informacje w sprawie brexitu – jest 1,2965. EUR/PLN pozostaje zakotwiczony na 4,29.

Ropa naftowa WTI zatrzymała mini-korektę przed 53,5 USD/b i zawraca pod 54 USD. Małe wahania bez wymowy.

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Wyczekiwanie skłania do sprzedaży

Autor: Konrad Białas
Brak reakcji po lawinie danych z USA

Autor: Bartosz Sawicki
NBP: zmiana harmonogramu
Powrót