Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Rajd ulgi i Fed ustawiają USD na ostatnim miejscu

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Wtorek odwrotu na rynku akcji i generalna poprawa nastrojów przynosi załagodzenie presji na poszukiwanie bezpiecznego (i gwarantującego płynność) USD. Mamy odreagowanie wcześniejszej siły, podczas gdy zapowiedź nielimitowanego skupu aktywów przez Fed daje dodatkowy pretekst od grania przeciw dolarowi. Uważamy, że jest za wcześnie, by ogłaszać całkowity odwrót USD od szczytów i kolejna fala awersji do ryzyka przebudzi ucieczkę do bezpiecznych przystani. Na razie jednak aktywa ryzykowne mają dzień na złapanie oddechu.

Zawiśnięcie kontraktów futures na S&P500 na górnym limicie oraz silne wzrosty na giełdach w Europie pomimo fatalnych wskazań PMI są najlepszym dowodem, że mamy dzień pod znakiem risk-on.
Z perspektywy walut G10 oznacza to odchodzenie od USD, JPY i CHF. W zaskakującym stylu w ogonie jest też CAD, co prawdopodobnie trzeba tłumaczyć replikowaniem oczekiwań wobec Banku Kanady na podstawie działań Fed.
Najsilniejszym we wtorek jest NOK, zyskując niemal 6 proc. vs USD – największa dzienna zmiana w historii. Inwestorzy ważą ryzyko obrony kursu przez Norges Bank, który w ubiegłym tygodniu przestrzegł przed interwencjami i od tego czasu kilkukrotnie dał wyraz swojej determinacji.
Mocno zyskuje też GBP (1,1743 USD), gdzie widzimy presje na domykanie krótkich pozycji, które zdominowały handel w ubiegłym tygodniu.
EUR/USD w uporządkowanym stylu odbija do 1,0860, o ponad figurę wyżej w skali dnia; USD/JPY wraca do 111 po spadku do 110,10 w nocy.
Na lokalnym rynku EUR/PLN krąży wokół 4,60, a rynek zdaje się niezainteresowany podbieraniem przecenionego złotego.

 

 

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Źródło: TMS Brokers
Wall Street: subtelne wzrosty

Autor: Konrad Białas
CAD: dobry raport z rynku pracy przeoczony

Autor: Konrad Białas
EUR: założenia budżetu i fundusz zgodne z oczekiwaniami
Powrót