Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Stan Ohio akceptuje płatności bitcoinem

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż bezpłatne konto i w kilka sekund rozszerz swój dostęp.
Uzyskaj dostęp
Według doniesień Wall Street Journal Ohio jako pierwszy stan w USA zaakceptował płatności podatku w bitcoinie. Od tego tygodnia przedsiębiorstwa planujące opłacać podatki za pomocą kryptowaluty mogą zarejestrować się na odpowiednim portalu, aby zgłosić swoją decyzję. Rząd stanowy podjął współpracę ze spółką BitPay w celu obsługi płatności i wymiany bitcoina na dolary dla urzędu podatkowego.

Idea została zapoczątkowana przez Josha Mandela, skarbnika skarbowego (state treasurer), który w ten sposób chce zmienić sposób postrzegania stanu Ohio na bardziej przyjazny nowym technologiom. Jednocześnie w Columbus, stolicy stanu, powstaje technologiczne centrum, w którym siedzibę ma jeden z największych funduszy venture capital, Drive Capital. Podobne aspiracje ma drugie największe miasto w Ohio, Cleveland, które stara się być utożsamiane z nazwą „Blockland”.

Jerry Brito, prezes Coin Center (organizacji non-profit skupiającej się na kwestii regulacji rynku kryptowalut), wypowiada się o tej decyzji bardzo pozytywnie. W jego opinii jest to wiadomość dla inwestorów, że technologia blockchain może być używana przez każdego - nie tylko przez przestępców („bad guys”), ale również przez rząd. Decyzja stanu Ohio nie wpłynie raczej na zatrzymanie aktualnej wyprzedaży bitcoina i spadku wartości rynku kryptowalut, jednak patrząc w dłuższej perspektywie stanowi to ważny krok dla powszechnej akceptacji tokenów.

 

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Start sesji na Wall Street: 22 III

Autor: Konrad Białas
USD/JPY: rynek długu ciągnie w dół

Autor: Konrad Białas
CAD: dobra i zła strona danych
Powrót