Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 19 VII

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Dolar oddaje umocnienie pod wpływem gołębich sygnałów z Fed. Nastroje na rynkach akcji nie pogorszyły się trwale i dziś widzimy silne odbicie w Azji. Po ostrych spadkach korektę wzrostową zalicza ropa, a kurs uncji złota osiągnął chwilowo 1450 USD ustanawiając tym samym wieloletnie maksima.
  • Williams z NY Fed powiedział, że gdy istnieje przestrzeń do luzowania, władze monetarne powinny reagować zdecydowanie i szybko ciąć stopy, gdy tylko pojawiają się pierwsze oznaki dekoniunktury. Po tych słowach rynek pieniężny znów wycenia szanse na cięcie stóp o 50 pb na ponad 60 proc. na lipcowym posiedzeniu. Oczywiście dolar znalazł się pod presją. WSJ donosi jednak powołując się na swoje źródła, że Williams nie chciał dać sygnału dla rynków a jedynie generalizował a jego opinia nie odzwierciedla środka ciężkości w FOMC.
  • EUR/USD podbił do 1,1280, GBP/USD przedłużył odbicie z wieloletnich dołków poniżej 1,24 ponad 1,2550. USD/JPY schodził od 107,20 a AUD/USD i NZD/USD po wielu dniach nieudanych prób sforsowały szczyty z przełomu czerwca i lipca. NZD/USD maksima ustanawiał przy 0,6790 a AUD/USD dotarł do 0,7080.
  • Spadek rentowności długu USA i przekonanie o silnym wsparciu koniunktury przez Fed pozwoliły na powrót kontraktu na S&P500 ponad 3000 pkt. Futures na DAX wykonuje ruch powrotny od 12300 pkt, czyli uprzednio przebitego wsparcia. W Azji solidne wzrosty, którym przewodzi Nikkei 225, który podbija o 2 proc. Shanghai Composite i Hang Seng są około 1 proc na plusie.
  • Gołębi Fed, słaby dolar i obniżające się rentowności obligacji skarbowych USA to oczywiście receptę na wzrost wartości złota. Kurs uncji osiągał 1450 USD, czyli wychodził na wieloletnie maksima. Baryłka ropy WTI została wczoraj przeceniona nawet poniżej 55 USD, ale obecnie kurs jest około 1,5 USD wyżej.

 

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
W górę USD, akcje, złoto. Bałagan

Autor: Bartosz Sawicki
WIG20: w ogonie Europy

Autor: Konrad Białas
CAD: inflacja przyspiesza
Powrót