Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

USD: fiskalne 1, 2, 3

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Odpowiedź fiskalna USA na zagrożenie koronawirusem jak dotychczas przyjęła trzy fazy. Pierwszy pakiet wart 8,3 mld USD skupiony był na nadzwyczajnym wsparciu opieki zdrowotnej. Druga faza, którą wczoraj podpisał prezydent Trump, przewiduje 104 mld USD m.in. na pokrycie wynagrodzeń osób przebywających na zwolnieniach lekarskich oraz finansowanie darmowych testów na obecność wirusa. Aktualnie kongres pracuje nad trzecim pakietem, którego wartość szacuje się na ponad 1 bln USD.

Głównym elementem trzeciej fazy jest warte 500 mld USD zobowiązanie przekazanie czeków pieniężnych wszystkim obywatelom. Wypłaty maja odbyć się w dwóch transzach w ciągu najbliższych trzech tygodni.

Republikanie chcą jak najszybciej zatwierdzić nowy pakiet. Senator Demokratów Chuck Schumer początkowo zaproponował 750 mld USD, ale ostateczna propozycja Demokratów prawdopodobnie będzie większa. Według Politico: „Każda komisja parlamentarna przedstawi własne plany spikerce Izby Reprezentantów Nanci Pelosi, która w najbliższych dniach opracuje pakiet pomocy na dużą skalę. Pelosi i jej najlepsi zastępcy planują przeanalizować pomysły z Demokratami - którzy w tym tygodniu pracują w swoich dystryktach - podczas telekonferencji w czwartek po południu. Źródła wró Demokratów ostrzegają jednak, że ich propozycja zostanie formalnie zakończona dopiero w przyszłym tygodniu. I nadal nie jest jasne, czy Pelosi zamierza przeprowadzić głosowanie w Izbie, czy po prostu wykorzystać inicjatywę demokratyczną jako kartę przetargową w negocjacjach z Senatem i prezydentem Donaldem Trumpem ”.

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
PMI przyćmione przez Chiny

Autor: Konrad Białas
Pozytywna niespodzianka z Polski

Autor: Konrad Białas
Wyczekiwanie skłania do sprzedaży
Powrót