Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Wojny handlowe: nowy tydzień, nowe rozmowy

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
W Chinach zakończyły się tygodniowe obchody Nowego Roku Księżycowego, co oznacza też powrót władz w Pekinie do negocjacji handlowych z USA. W tym tygodniu amerykański przedstawiciel ds. Handlu Robert Lighthizer oraz sekretarz skarbu Steven Mnuchin przylatują do Pekinu, by kontynuować rozmowy. Czasu pozostało niewiele w obliczu deadline’u 1 marca, po przekroczeniu którego USA zaostrzą cła.

Według informacji z Białego Domu celem rozmów ma być nakłanianie Chin do dokonania reform strukturalnych. Chińskie Ministerstwo Handlu w oświadczeniu podało, że oba kraje muszą prowadzić „dalszą głęboką dyskusję na temat zagadnień będących przedmiotem wspólnego zainteresowania”. Nie podano jednak szczegółów.

Rozmowy niższego szczebla startują już dziś, z kolei kluczowe negocjacje z udziałem Lighthizera i Mnuchina mają się odbyć w czwartek i piątek.

W ubiegłym tygodniu prezydent Trump powiedział, że jest mało prawdopodobne jego spotkanie z prezydentem Chin Xi przed 1 marca. Jednak w weekend media donosiły, że doradcy Trumpa rozważają szczyt przywódców w marcu, kiedy Xi planuje wizytę w kurorcie Mar-a-Lago na Florydzie. Spotkanie miałoby posłużyć zakończeniu sporu handlowego.

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
US500 już 10 proc. poniżej rekordowych szczytów sprzed 6 dni

Autor: Bartosz Sawicki
Wzrost potwierdzony, ale o gorszej strukturze

Autor: Bartosz Sawicki
Wirus się rozprzestrzenia, strach również
Powrót