Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Wojny handlowe: nowy tydzień, nowe rozmowy

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
W Chinach zakończyły się tygodniowe obchody Nowego Roku Księżycowego, co oznacza też powrót władz w Pekinie do negocjacji handlowych z USA. W tym tygodniu amerykański przedstawiciel ds. Handlu Robert Lighthizer oraz sekretarz skarbu Steven Mnuchin przylatują do Pekinu, by kontynuować rozmowy. Czasu pozostało niewiele w obliczu deadline’u 1 marca, po przekroczeniu którego USA zaostrzą cła.

Według informacji z Białego Domu celem rozmów ma być nakłanianie Chin do dokonania reform strukturalnych. Chińskie Ministerstwo Handlu w oświadczeniu podało, że oba kraje muszą prowadzić „dalszą głęboką dyskusję na temat zagadnień będących przedmiotem wspólnego zainteresowania”. Nie podano jednak szczegółów.

Rozmowy niższego szczebla startują już dziś, z kolei kluczowe negocjacje z udziałem Lighthizera i Mnuchina mają się odbyć w czwartek i piątek.

W ubiegłym tygodniu prezydent Trump powiedział, że jest mało prawdopodobne jego spotkanie z prezydentem Chin Xi przed 1 marca. Jednak w weekend media donosiły, że doradcy Trumpa rozważają szczyt przywódców w marcu, kiedy Xi planuje wizytę w kurorcie Mar-a-Lago na Florydzie. Spotkanie miałoby posłużyć zakończeniu sporu handlowego.

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Start sesji na Wall Street: 18 IV

Autor: Konrad Białas
USD/CAD i historia dwóch sprzedaży detalicznych

Autor: Konrad Białas
USD: bardzo silne odbicie sprzedaży, nowy rekord wniosków
Powrót