Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Zanosiło się na najgorszy dzień dolara od 2016 r.

Flesz
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Dynamiczny i szeroki odwrót od USD w piątek rano nieco przygasł, ale indeks dolarowy DXY wciąż jest dzisiejszej o 1 proc. (w kulminacyjnym momencie tracił 1,7 proc.). Nie szukalibyśmy tutaj podstaw fundamentalnych, a prędzej technicznego odreagowania trwającego osiem dni rajdu i dramatycznej ucieczki inwestorów w płynność w dolarze. Teraz wizja przerwy weekendowej skłania każdego uczestnika rynku do redukcji ryzyka, nawet jeśli ma to być zamknięcie długich pozycji w bezpiecznym USD. Ale bliżej południa widać powrót starych trendów i niepewności, nie tylko na rynku akcji, ale również na FX.

W przestrzeni G10 wciąż liderami wzrostów są odbijające AUD, NOK, GBP i NZD. W przypadku wszystkich czterech walut w ostatnich kilkunastu godzin otrzymaliśmy dowody zwiększenia wysiłków banków centralnych na rzecz stabilizacji lokalnego rynku finansowego i wsparcia gospodarki poprzez programy taniego finansowania.
Silne odbicie cen ropy przynosi ulgę NOK i CAD.
Stabilnie za to jest w gronie walut defensywnych – w skali całego dnia widać niewielkie zmiany EUR, CHF i JPY względem USD, choć rano na każdym z tych crossów widać było mocne korekty siły dolara.

Indeks dolarowy DXY (pkt.); Źródło: Bloomberg

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
PMI przyćmione przez Chiny

Autor: Konrad Białas
Pozytywna niespodzianka z Polski

Autor: Konrad Białas
Wyczekiwanie skłania do sprzedaży
Powrót