Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Funt wisi nad przepaścią

Opinie
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Funt jest w głębokiej defensywie i pod presją doniesień o wrogim i tradycyjnie bezowocnym przebiegu spotkania negocjatorów. Rynek zakłada, że tego właśnie należy spodziewać się po rządach Borisa Johnsona, który jest murowanym faworytem do objęcia schedy po Theresie May. Wczoraj funt w ogóle nie zareagował pozytywnie na fantastyczne dane z rynku pracy. Dziś na tapecie jest seria danych inflacyjnych.

Wskaźnik CPI zanotował dynamikę 0,0 proc. miesiąc do miesiąca przy wzroście o 0,3 proc. miesiąc wcześniej. Skutkuje to utrzymaniem rocznej dynamiki na poziomie 2,0 proc. Wskaźnik bazowy z 1,7 proc. r/r miesiąc wcześniej przyspieszył do 1,8 proc. Wszystkie wartości idealnie zgadzają się z rynkową prognozą.

To ponownie nie wystarcza jednak by zaktywizować popyt na GBP. Kurs GBP/USD z okolic 1,2410 cofa się wręcz o kilka pipsów. W lipcu funt stracił do dolara prawie 2,5 proc. i jest zdecydowanie najsłabszą z głównych walut. Rynek powinien pozostawać w trybie wygaszania odbić i wykorzystywania ich do odnawiania krótkiej ekspozycji na funta, ale jednocześnie trudno oprzeć się wrażeniu, że ostatnia przecena skrajnie odrywa wycenę GBP od fundamentów.

Wykres dzienny GBP/USD Źródło:TMS

GBP/USD ma pod sobą dzisiejszy ponad dwuletni dołek 1,2380. 1,2350 to modelowy zasięg spadków (1,618 proc. ruchu zniżkowego z marca i kwietnia rozpisany od maksimów z maja). Następnych wsparć należy szukać dopiero przy 1,21. Sformułowanie: wisieć nad przepaścią pasuje do tej sytuacji jak ulał. Opory to dzisiejsze szczyty 1,2420, dotychczasowy dołek 1,2440 a następnie 1,2510 oraz 1,2570.

 

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Funt jest na fali

Źródło: TMS Brokers
Przed RBA: niebezpiecznie silny AUD

Autor: Bartosz Sawicki
NBP polubił niespodzianki, złoty niekoniecznie
Powrót