Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Funt wisi nad przepaścią

Opinie
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Funt jest w głębokiej defensywie i pod presją doniesień o wrogim i tradycyjnie bezowocnym przebiegu spotkania negocjatorów. Rynek zakłada, że tego właśnie należy spodziewać się po rządach Borisa Johnsona, który jest murowanym faworytem do objęcia schedy po Theresie May. Wczoraj funt w ogóle nie zareagował pozytywnie na fantastyczne dane z rynku pracy. Dziś na tapecie jest seria danych inflacyjnych.

Wskaźnik CPI zanotował dynamikę 0,0 proc. miesiąc do miesiąca przy wzroście o 0,3 proc. miesiąc wcześniej. Skutkuje to utrzymaniem rocznej dynamiki na poziomie 2,0 proc. Wskaźnik bazowy z 1,7 proc. r/r miesiąc wcześniej przyspieszył do 1,8 proc. Wszystkie wartości idealnie zgadzają się z rynkową prognozą.

To ponownie nie wystarcza jednak by zaktywizować popyt na GBP. Kurs GBP/USD z okolic 1,2410 cofa się wręcz o kilka pipsów. W lipcu funt stracił do dolara prawie 2,5 proc. i jest zdecydowanie najsłabszą z głównych walut. Rynek powinien pozostawać w trybie wygaszania odbić i wykorzystywania ich do odnawiania krótkiej ekspozycji na funta, ale jednocześnie trudno oprzeć się wrażeniu, że ostatnia przecena skrajnie odrywa wycenę GBP od fundamentów.

Wykres dzienny GBP/USD Źródło:TMS

GBP/USD ma pod sobą dzisiejszy ponad dwuletni dołek 1,2380. 1,2350 to modelowy zasięg spadków (1,618 proc. ruchu zniżkowego z marca i kwietnia rozpisany od maksimów z maja). Następnych wsparć należy szukać dopiero przy 1,21. Sformułowanie: wisieć nad przepaścią pasuje do tej sytuacji jak ulał. Opory to dzisiejsze szczyty 1,2420, dotychczasowy dołek 1,2440 a następnie 1,2510 oraz 1,2570.

 

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Poluzowanie fiskalne w USA?

Autor: Konrad Białas
Brexit: wielka draka o trznadla

Autor: Konrad Białas
PLN: skromne szkody po burzy
Powrót