Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Złoto: w poszukiwaniu długoterminowego celu

Techniczne
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Notowania złota osiągnęły dzięki nagłej eskalacji napięć na Bliskim Wschodzie wieloletnie maksima. Kruszec nie kosztował 1570 USD za uncję od wiosny 2013 roku. Jeśli przyjąć, że w latach 2013 – 2019 formowana była baza, to jej modelowy zasięg to ponad 300 dolarów za uncję a górne ograniczenie leży pomiędzy 1350 a 1400 USD za uncję. Długoterminowy cel dla kursu to w tym świetle 1700 USD za uncję.

Alternatywnie można odwołać się do teorii fal Elliota. Jeśli przyjmiemy, że od lipca 2018 roku budowana jest struktura wzrostowa, to w tej chwili budowana jest fala V. W koncepcji tej musi mieć ona długość minimum fali I, czyli nieco ponad 185 USD dolarów. Taka równość zostanie osiągnięta przy 1625,00. W tej okolicy znajdziemy ekstrema z marca 2013 roku.

By nie wybiegać zbyt daleko na północ należy przypomnieć, że w krótkim terminie wsparciami są okolice 1555 USD. Zbiega się przy nich strefa szczytów z czwartego kwartału 2019 roku oraz dolna krawędź luki powstałej na starcie tygodnia. Co istotne, została ona domknięta, po czym aktywizował się popyt. Jest to pozytywny symptom dla kupujących. Tak długo jak notowania się nie cofną pod te pułapy, tak długo scenariuszem bazowym jest bezpośrednia kontynuacja zwyżki.  Struktura wzrostowa zostałaby zaburzona w sposób ewidentny dopiero przy zejściu pod 1450 USD. Do tego oczywiście bardzo daleka droga.

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
EUR/NOK: do przełamania jeden krok

Autor: Konrad Białas
USD/PLN: pod solidnym oporem

Autor: Konrad Białas
GBP/USD: huśtawka
Powrót