Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

Start Wall Street: 17 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Start sesji na amerykańskim parkiecie zaczyna się od lekkich spadków. Rynki kapitałowe znajdują się pod presją i to z dwóch powodów. Po pierwsze, rentowności amerykańskich 10-lentich obligacji już wzrosły powyżej 3,1 proc., podczas gdy 2-letnich sięgają najwyższego poziomu za ostatnie 10 lat. Rosnąca presja inflacyjna budzi obawy wśród inwestorów, że Fed może zaostrzyć politykę monetarną szybciej niż oczekiwał tego rynek. Po drugie, rozpoczęto drugą turę negocjacji w sprawie ceł handlowych pomiędzy US a Chinami, przy czym przedstawicieli obu państw wskazują, że występująca pomiędzy nimi „luka” wciąż jest znacząca. Na otwarciu Dow Jones i S&P 500 spadają o 0,25 proc., Nasdaq traci 0,1 proc.

Po godzinie handlu rynek amerykański wciąż wygląda słabo. 7 na 9 sektorów notują spadek. Spośród składu Dow Jones najmocniej traci Cisco (-4,2 proc.), po tym jak spółka opublikowała gorszą niż oczekiwano sprzedaż w swoim kluczowym segmencie (usługi biznesowe). Na czerwono również świecą się Walmart (-1,9 proc.) i Merck&Co (-0,9 proc.). Na plusie są natomiast Coca Cola (1,1 proc.), Dow Du Pont (0,3 proc.) i Walt Disney (0,2 proc.). src=https://www.tms.pl/sites/default/files/images_imce/1_0.jpg

Na rynku europejskim nadal panują pozytywne nastroje, chociaż i dokonano drobnych zmian. FTSE MIB, który na otwarciu był liderem zyskując ponad 1 proc., ku końcu sesji schodzi pod kreskę (-0,3 proc.). DAX wreszcie znalazł kierunek i idzie o 0.6 proc. w górę. WIG 20 nadal pozostaje na czerwono (-0,4 proc.) handlując na poziomie powyżej 2260 pkt.  

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 25 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 25 VI

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 24 VI
Powrót