Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Start: 12 VIII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Brak porozumienia USA-Chiny na horyzoncie powoduje, że handel w Azji przyjmuje ostrożną aurę, ale aktywność jest niska przez święta w Japonii i Singapurze. USD/JPY jest blisko zeszłotygodniowych dołków, EUR jest stabilne. Giełda w Szanghaju walczy o wzrosty. Złoto płasko pod 1500.
  • Dzisiejszy fixing USD/CNY został ustalony na 7,0211 (poprz. 7,0136). Kwotowanie było zbliżone do rynkowych oczekiwań, choć to ósma sesja z rzędu ze słabszym juanem. Mimo to ślimacze tempo deprecjacji buduje przekonanie, że Chiny nie będą chciały podsycać przeceny. USD/CNY na rynku utrzymuje się ponad 7,06.
  • Stabilny fixing pomaga we wzrostach na giełdzie w Szanghaju – indeks Composite rośnie 0,6 proc. Chińskie akcje pozytywnie reagują na doniesienia jeszcze z piątku, że chiński nadzór poluzował warunki dla depozytów zabezpieczających w biurach maklerskich.
  • W weekend wydawca China Global Times zatweetował, że dopóki USA będzie wymuszać na Chinach warunki umowy handlowej, do porozumienia nigdy nie dojdzie. W piątek prezydent Trump powiedział, że wrześniowa runda rozmów negocjacyjnych może zostać odwołana. „Jeśli to zrobimy, w porządku. Jeśli nie, w porządku.”
  • Na rynku walutowym EUR/USD pozostałe przyklejony do 1,12. Na USD/JPY wywierana jest presja spadkowa z retestem piątkowych dołków pod 105,30.
  • GBP/USD lekko odbija do 1,2014. Według brytyjskiej prasy torysi szykują plan wymuszenia na premierze Johnsonie zwrócenie się do UE o wydłużenie okresu negocjacyjnego. Posłom Partii Pracy nakazano odwołać wszystkie wyjazdy zaplanowane na wrzesień, gdyż partia zbiera siły na głosowanie nad wnioskiem nieufności wobec rządu.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Cena złota na 1496 USD/oz jest mniej więcej na poziomach z piątku, ale brak korekty po zeszłotygodniowym rajdzie dowodzi, że inwestorzy dalej chcą trzymać bezpieczne aktywa.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 23 VIII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 23 VIII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 22 VIII
Powrót