Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 1 VI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Giełdy podtrzymują pozytywne nastroje. Prezydent Trump ogłosił cofnięcie specjalnego statusu Hongkongu, ale powstrzymał się od zmian w umowie handlowej z Chinami. Risk-on osłabia USD, CHF i JPY; mocno zyskuje AUD. Ropa pozostaje blisko 2,5-mies. szczytów.
  • Rynki w Azji zaczynają tydzień od poprawy trzymiesięcznych szczytów. Podtrzymany jest klimat zadowolenia z otwierania gospodarek, który przykrywa negatywny wpływ zamieszek w USA.
  • Japoński Nikkei225 rośnie o 0,5 proc., chiński Shanghai Composite rośnie o 2,1 proc., a koreański KOSPI zyskuje 1,5 proc.
  • Głównym sygnałem jeszcze z piątku jest ulga, że na wyczekiwanej konferencji prasowej prezydent USA Trump zdecydował „tylko” o usunięciu specjalnego statusu Hongkongu, ale inwestorów ucieszył brak zapowiedzi zmian w umowie handlowej z Chinami.
  • Trump zapowiedział też wprowadzenie sankcji dotyczących chińskich oficjeli zaangażowanych w naciski na Hongkong. USA kończą współpracę z WHO.
  • Futures na S&P500 redukuje wcześniejsze spadki do -0,1 proc., gdyż inwestorzy szacują wpływ weekendowych zamieszek w niektórych miastach Ameryki i ryzyko kolejnej fali zachorowań na COVID-19.
  • W weekend rządowe indeksy PMI pokazały mieszane wyniki. Indeks dla przemysłu spadł do 50,6 z 50,8 (prog. 51,1), a PMI dla usług wzrósł do 53,6 z 53,2 (prog. 53,5). Dziś Caixin PMI dla przemysłu wzrósł do 50,7 z 49,4 (prog. 49,6), co ostatecznie pomogło wesprzeć pozytywny klimat rynkowy.
  • Na rynku walutowy widać wpływ tradycyjnego risk-on. Najsłabszy jest USD, za nim CHF i JPY. Lepsze nastroje wokół Chin pomagają we wzrostach AUD do 0,6730 USD. EUR/USD podchodzi ponownie pod 1,1140.
  • EUR/PLN zaczyna dzień na 4,4330.
  • Ropa naftowa wstępnie znalazł się pod presja sprzedaży, gdyż zamieszki w USA doczytano jako ryzyko dla popytu. Później jednak wsparciem okazały się doniesienia, że Rosja nie ma obiekcji wobec przełożonego na ten tydzień spotkania OPEC+. WTI odbija do 35,3 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 13 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII
Powrót