Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 10 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż bezpłatne konto i w kilka sekund rozszerz swój dostęp.
Uzyskaj dostęp
Bezkierunkowo przebiegał handel za czasu sesji azjatyckiej. USD ogólnie pozostaje słaby pod wpływem mixu czynników: zmiana tonu Fed, government shutdown, techniczne przełamania. Nastroje w Azji przejściowo zepsuły słabsze dane z Chin, ale z czasem giełdy się podniosły, by w końcówce znowu przejść do spadków.
  • W grudniu CPI wyniósł 1,9 proc. r/r wobec prognozy 2,1 proc. PPI także rozczarował odczytem 0,9 proc. przy oczekiwaniach na 1,6 proc. Spadek cen energii jest głównym powodem rozczarowania.
  • Pozytywną przeciwwagą pozostają nadzieje na wyciszenie wojny handlowej USA-Chiny. Urząd Przedstawiciela ds. Handlu USA wydał oświadczenie w związku z rozmowami w Pekinie. Dokument był spójny z pozytywnymi oczekiwaniami rynkowymi, według których poczyniony został postęp. W tekście było dużo optymistycznych ogólników, ale mało konkretów.
  • Temat jest jednak gorący, o czym można było się przekonać, kiedy na rynek trafiła informacja agencji Nikkei, że USA i Chiny są „silnie poróżnione” w kwestii chińskich subsydiów dla spółek. Po informacji USD/JPY spadł do 108, mimo że pełny artykuł podkreślał również główne obszary porozumienia.
  • W temacie government shutdown bez zmian. Międzypartyjne spotkanie zostało określone przez prezydenta Trumpa jako „totalna strata czasu”, gdyż Republikanie i Demokraci twardo stoją przy swoich żądaniach.
  • Protokół z posiedzenia FOMC potwierdził złagodzenie nastawienia banku i przejście w tryb cierpliwego obserwowania danych. Reakcja rynków była umiarkowana, gdyż dokument nie przyniósł niespodzianek i nie odbiegał wydźwiękiem od serii komentarzy członków Fed w ostatnich dniach.
  • EUR/USD po przełamaniu 1,15 pozostaje wysoko, blisko 1,1550. AUD/USD przejściowo (po danych z Chin) korygował do 0,7140, ale już wrócił na 0,7180. Nieznacznie słabsze są CAD i NOK przy korekcie wczorajszych wzrostów na ropie.
  • Pomimo słabych danych o zapasach z DoE (-1,68 mln baryłek vs prog. -2,5 mln), ropa naftowa nie przerwała wzrostów i WTI poprawił wczoraj szczyty na 52,55 USD/b. Poprawa rynkowego sentymentu i słabość dolara przeważyły. Za czasu sesji azjatyckiej widzimy lekkie odreagowanie do 51,7 USD/b.
  • Złoto powraca do wzrostów na niższych rentownościach długu USA i słabszym USD. ZA uncję płaci się ponad 1295 USD.
  • Na rynku akcji dość wahliwa sesja kończy się spadkiem Shanghai Composite o 0,4 proc. W Japonii Nikkei225 stracił 1,3 proc.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 22 III

Źródło: TMS Brokers
TMS Starter: 22 III

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 21 III
Powrót