Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 10 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Bezkierunkowo przebiegał handel za czasu sesji azjatyckiej. USD ogólnie pozostaje słaby pod wpływem mixu czynników: zmiana tonu Fed, government shutdown, techniczne przełamania. Nastroje w Azji przejściowo zepsuły słabsze dane z Chin, ale z czasem giełdy się podniosły, by w końcówce znowu przejść do spadków.
  • W grudniu CPI wyniósł 1,9 proc. r/r wobec prognozy 2,1 proc. PPI także rozczarował odczytem 0,9 proc. przy oczekiwaniach na 1,6 proc. Spadek cen energii jest głównym powodem rozczarowania.
  • Pozytywną przeciwwagą pozostają nadzieje na wyciszenie wojny handlowej USA-Chiny. Urząd Przedstawiciela ds. Handlu USA wydał oświadczenie w związku z rozmowami w Pekinie. Dokument był spójny z pozytywnymi oczekiwaniami rynkowymi, według których poczyniony został postęp. W tekście było dużo optymistycznych ogólników, ale mało konkretów.
  • Temat jest jednak gorący, o czym można było się przekonać, kiedy na rynek trafiła informacja agencji Nikkei, że USA i Chiny są „silnie poróżnione” w kwestii chińskich subsydiów dla spółek. Po informacji USD/JPY spadł do 108, mimo że pełny artykuł podkreślał również główne obszary porozumienia.
  • W temacie government shutdown bez zmian. Międzypartyjne spotkanie zostało określone przez prezydenta Trumpa jako „totalna strata czasu”, gdyż Republikanie i Demokraci twardo stoją przy swoich żądaniach.
  • Protokół z posiedzenia FOMC potwierdził złagodzenie nastawienia banku i przejście w tryb cierpliwego obserwowania danych. Reakcja rynków była umiarkowana, gdyż dokument nie przyniósł niespodzianek i nie odbiegał wydźwiękiem od serii komentarzy członków Fed w ostatnich dniach.
  • EUR/USD po przełamaniu 1,15 pozostaje wysoko, blisko 1,1550. AUD/USD przejściowo (po danych z Chin) korygował do 0,7140, ale już wrócił na 0,7180. Nieznacznie słabsze są CAD i NOK przy korekcie wczorajszych wzrostów na ropie.
  • Pomimo słabych danych o zapasach z DoE (-1,68 mln baryłek vs prog. -2,5 mln), ropa naftowa nie przerwała wzrostów i WTI poprawił wczoraj szczyty na 52,55 USD/b. Poprawa rynkowego sentymentu i słabość dolara przeważyły. Za czasu sesji azjatyckiej widzimy lekkie odreagowanie do 51,7 USD/b.
  • Złoto powraca do wzrostów na niższych rentownościach długu USA i słabszym USD. ZA uncję płaci się ponad 1295 USD.
  • Na rynku akcji dość wahliwa sesja kończy się spadkiem Shanghai Composite o 0,4 proc. W Japonii Nikkei225 stracił 1,3 proc.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VI
Powrót