Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 10 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Kolejny dzień wzrostów na rynkach akcji w Azji wskazuje, że optymizm nie opuszcza inwestorów. Na FX jest spokojniej bez jasnego kierunku, choć lepsze dane z Australii umacniają AUD. Ogólnie panuje atmosfera wyczekiwania na raport z rynku pracy USA.
  • Rynek porządkuje się po zawirowaniach związanych z napięciami na Bliskim Wschodzie, ale w ogólnym rozrachunku na powierzchnię przebija się optymizm dotyczący perspektyw globalnej gospodarki po zażeganiu widma eskalacji wojny handlowej USA-Chiny.
  • Klimat przede wszystkim pomaga rynkom akcji, gdzie obserwujemy kolejny dzień wzrostów. Japoński Nikkei225 zyskuje dziś 0,5 proc., a Hang Seng rośnie o 0,2 proc. Słabiej wypada chiński Shanghai Composite (-0,01 proc.), ale nie oddala się od osiągniętych wcześniej 8-mies. szczytów.
  • W Europie futures na DAX rośnie o 0,3 proc., a futures na S&P500 jest dziś wyżej o 0,2 proc.
  • Na rynku walutowym zmienność jest mniejsza. EUR/USD dryfuje przy 1,1110, a USD/JPY zatrzymał zwyżki przed 109,60. Nic nowego na złotym – EUR/PLN 4,2450.
  • Wyróżnia się AUD/USD, który zaatakował 0,6880 po lepszych danych z Australii. W listopadzie sprzedaż detaliczna skoczyła o 0,9 proc. m/m, dwa razy mocnej od oczekiwań, gdyż okazje w związku z Black Friday zachęciły do zakupów.
  • Słabnące obawy o czynniki geopolityczne zblokowały złoto – cena uncji obniża się dziś o 0,2 proc. do 1549 USD.
  • Oczyszczony z wpływu kapitału spekulacyjnego rynek ropy naftowej przeszedł w konsolidację. WTI porusza się w ruchu bocznym wokół 59,5 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 17 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 17 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 II
Powrót