Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 10 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki w Azji próbują wyciągnąć się po słabym otwarciu przy nastrojach psutych przez porównania liczby zabitych przez koronawirusa i SARS. Informacja, że główny chiński dostawca Apple może wznowić produkcję, pomogła poprawić nastroje. AUD jest wyżej, zyskuje też NOK po wyższym od oczekiwań odczycie CPI.
  • Według stanu na 9 lutego całkowita liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Chinach wynosi obecnie 40171, a łączna liczba zgonów wynosi 908. Dane przewyższają liczbę zgonów podczas epidemii SARS w 2002-2003 r., która na całym świecie zabiła 774 osoby.
  • Porównania ustawiły nastroje na początku handlu w Azji, przynosząc spadki na rynku akcji.
  • Stabilizację zapewniły doniesienia, że firma Hon Hai, główny chiński dostawca Apple, otrzymał do chińskiego rządu zgodę na wznowienie produkcji.
  • Pomocne były też działania Ludowego Banku Chin, który dla podtrzymania płynności sprzedał w poniedziałek 600 mld RMB w aukcji 7-dniowego repo oraz 200 mld RMB w 14-dniowym repo.
  • Pod koniec dnia Shanghai Composite rośnie o 0,5 proc. (vs -0,5 proc. tuz po otwarciu), ale japoński Nikkei225 został na -0,6 proc.
  • Lepiej mają się futures na DAX (0,2 proc.) i S&P500 (0,1 proc.).
  • Na rynku walutowym odbija AUD w stronę 0,67 USD, odrabiając straty po piątkowej przecenie. Pomaga też różnicowanie względem NZD, który jest porzucany przy oczekiwaniach gołębiego wydźwięku RBNZ na posiedzeniu w tym tygodniu. NZD/USD jest nieznacznie wyżej na 0,6407.
  • NOK wchodzi w europejska część sesji z mocny wyskokiem (EUR/NOK 10,1280) po tym, jak CPI za styczeń wyniósł 1,8 proc. r/r wobec prognozy 1,2 proc. i 1,4 proc. w grudniu. Dane sugerują, że Norges Bank może dłużej podtrzymać jastrzębi ton.
  • Na rynku towarowym ropa WTI odbija po początkowych spadkach i teraz stanęła pryz 50,20 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 14 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 II
Powrót