Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 10 IX

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Za nami spokojna noc przy braku ważnych informacji i zmienności. Dane z Australii i Chin przeszły bez echa. FX i rynek akcji nie oddalają się od poziomów odniesienia. Spadek ceny złota sugeruje jednak, że na rynku jest mniej awersji do ryzyka.
  • Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych USA podchodzą pod 1,65 proc. – najwyżej od ponad 2 tygodni – dając pozytywny sygnał dla innych aktywów. Powiązane złoto traci dziś 0,7 proc. do 1488 USD/oz, a USD/JPY zdołała w nocy podejść do 107,50.
  • Reszta rynku realizuje dość senny handel bez istotnych zmian.
  • W Australii indeksy zaufania i nastrojów biznesu obniżyły się z odpowiednio 4 i 3. Indeks nastrojów znalazł się najniżej do 5 lat. Po danych AUD/USD cofnął się o 10 pipsów, dalej utrzymując zyski z ostatniego rajdu na poprawie apetytu na ryzyko.
  • W Chinach CPI w sierpniu utrzymał się na 2,8 proc. r/r, wyżej niż zakładane 2,7 proc. PPI obniżył się do -0,8 proc. z -0,3 proc. i przy prognozie –0,3 proc. Ceny konsumpcyjne zostały wsparte skokiem cen żywności z powodu epidemii świńskiej grypy. Dane nie zmieniają nic w kontekście nastawienia banku centralnego. USD/CNH wstępnie obniżał się, ale potem odbił do 7,1150.
  • Na rynku akcji widać brak chęci do handlu. Nieprzekonujący finisz sesji na Wall Street w poniedziałek (S&P500 -0,1 proc.) przypieczętował dryf w Azji. Shanghai Composite traci 0,3 proc., ale Nikkei225 rośnie o 0,3 proc. Przed startem rynku kasowego w Europie futures na DAX spada o 0,03 proc.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 13 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII
Powrót