Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 10 VI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Donald Trump bezterminowo wycofuje się z nałożenia ceł na Meksyk. Rekacja rynku to oczywiście mała euforia. Rosną indkesy i kontrakty futures. Tracą jen, frank i złoto. Dolar dorabia starty poniesione po pełnym rozczarowań raporcie z rynku pracy.
  • Waluty defensywne rozpoczynają tydzień od osłabienia. Główny powód do bezterminowe zawieszenie wejścia w życie amerykańskich ceł na Meksyk. Jenowi dodatkowo szkodzi wypowiedź H. Kurody, który twierdzi, że Bank Japonii jest gotów by w razie potrzeby dokonać kolejnego, potężnego załagodzenia polityki. USD/JPY rośnie ponad 108,50, co oznacza wymazanie całego ruchu po słabych danych z rynku pracy USA.

Zmiany

  • Pozytywne dla Meksyku rozstrzygnięcie kwestii ceł umacnia peso. USD/MXN spada ponad 2 proc. Złoty nie zmienia natomiast wyraźnie swojej wartości, ale na tle poprzednich tygodni jest mocny. EUR/PLN jest tuż ponad 4,26.
  • Pozostałe waluty G-10 tracą względem dolara, szczególnie wyraźnie dotyczy to AUD i NZD, które osłabiają się o około 0,5 proc. EUR/USD walczy o pozostanie ponad 1,13 a GBP/USD ponad 1,27.
  • Pozytywne nastroje na giełdach. Sesja na Wall Street kończyła się 1 – proc. zwyżką S&P500 i 2 – proc. wzrostem Nasdaq 100. Dziś kontrakt na pierwszy z wymienionych indeksów rośnie dodatkowe 0,3 proc. i jest przy 2885 pkt. Futures na DAX podnosi się 0,6 proc. i wychodzi nad opór 12050 pkt. Wśród indeksów azjatyckich prym wiedzie zyskujący 2 proc. Hang Seng.
  • Na rynkach towarowych należy odnotować zwłaszcza 1- proc. spadek kursu złota. Cena uncji kruszcu obniża się do 1237 USD i oddala na prawie 25 USD od tegorocznych szczytów. Skromne zwyżki notują ceny miedzi i ropy. Baryłka WTI wyceniana jest na ponad 54 USD a konstruktywnie dla przebiegu notowań wygląda zamknięta w piątek świeca tygodniowa.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 7 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 7 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 6 VII
Powrót