Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 10 VI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Donald Trump bezterminowo wycofuje się z nałożenia ceł na Meksyk. Rekacja rynku to oczywiście mała euforia. Rosną indkesy i kontrakty futures. Tracą jen, frank i złoto. Dolar dorabia starty poniesione po pełnym rozczarowań raporcie z rynku pracy.
  • Waluty defensywne rozpoczynają tydzień od osłabienia. Główny powód do bezterminowe zawieszenie wejścia w życie amerykańskich ceł na Meksyk. Jenowi dodatkowo szkodzi wypowiedź H. Kurody, który twierdzi, że Bank Japonii jest gotów by w razie potrzeby dokonać kolejnego, potężnego załagodzenia polityki. USD/JPY rośnie ponad 108,50, co oznacza wymazanie całego ruchu po słabych danych z rynku pracy USA.

Zmiany

  • Pozytywne dla Meksyku rozstrzygnięcie kwestii ceł umacnia peso. USD/MXN spada ponad 2 proc. Złoty nie zmienia natomiast wyraźnie swojej wartości, ale na tle poprzednich tygodni jest mocny. EUR/PLN jest tuż ponad 4,26.
  • Pozostałe waluty G-10 tracą względem dolara, szczególnie wyraźnie dotyczy to AUD i NZD, które osłabiają się o około 0,5 proc. EUR/USD walczy o pozostanie ponad 1,13 a GBP/USD ponad 1,27.
  • Pozytywne nastroje na giełdach. Sesja na Wall Street kończyła się 1 – proc. zwyżką S&P500 i 2 – proc. wzrostem Nasdaq 100. Dziś kontrakt na pierwszy z wymienionych indeksów rośnie dodatkowe 0,3 proc. i jest przy 2885 pkt. Futures na DAX podnosi się 0,6 proc. i wychodzi nad opór 12050 pkt. Wśród indeksów azjatyckich prym wiedzie zyskujący 2 proc. Hang Seng.
  • Na rynkach towarowych należy odnotować zwłaszcza 1- proc. spadek kursu złota. Cena uncji kruszcu obniża się do 1237 USD i oddala na prawie 25 USD od tegorocznych szczytów. Skromne zwyżki notują ceny miedzi i ropy. Baryłka WTI wyceniana jest na ponad 54 USD a konstruktywnie dla przebiegu notowań wygląda zamknięta w piątek świeca tygodniowa.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 14 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 VI
Powrót