Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 10 VIII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Piątek przynosi zawirowania na rynkach finansowych. EUR/USD tąpnął pod 1,15 pod wpływem obaw o zagrożenia dla europejskich instytucji w związku z kryzysem walutowym w Turcji. USD jest walutą pierwszego wyboru, ale JPY też sobie dobrze radzi. Rynek akcji przejmuje nerwowość z FX.
  • EUR/USD przełamał się przez 1,15 i aktywacja stop loss zepchnęła kurs do 1,1438. Wyprzedaż prawdopodobnie powiązana jest z kontynuowaną przeceną liry tureckiej – dziś USD/TRY skoczył kolejne 3 proc. do 5,7450. W centrum uwagi jest artykuł Financial Times, według którego europejski nadzór finansowy jest zaniepokojony ekspozycją europejskich banków na tureckie aktywa. Niepewność inwestorów podsyca też planowana prezentacja prze Ministerstwo Finansów Turcji nowego modelu gospodarczego, który mogą nie być przyjazne rynkom.
  • Ruch na eurodolarze zainicjował aprecjację USD na innych crossach. GBP/USD testuje 1,28, AUD/USD zbliżą się do ważnego wsparcia na 0,7310. Opublikowany w nocy przez RBA Raport Stabilności Finansowej przyniósł niewiele niespodzianek. Główna zmiana to obniżenie prognozy CPI na 2018 rok z 2 proc. do 1,75 proc., ale ta informacja była już zawarta w komunikacie po wtorkowej decyzji.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Przy wzroście awersji do ryzyka dobrze trzyma się JPY i USD/JPY oparł się sile USD , stabilizując się blisko 111.
  • Na rynku akcji ponury klimat spycha ceny w dół. Japoński Nikkei225 traci 1,4 proc., nawet w obliczu wyższego od oczekiwań odczytu PKB za II kw. z Japonii (1,9 proc. vs 1,4 proc.). Chiński Shanghai Composite spada o0,4 proc.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 21 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 21 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 20 V
Powrót