Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 10 X

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Środowy handel w Azji przynosi łagodną kontynuację wtorkowego odwrotu ostatnich trendów. USD traci, a dobrze radzą sobie waluty ryzykowne – NOK, AUD, NZD, GBP. Rynek akcji realizuje skromne odbicie. Niewielkie zmiany są na ropie, złocie i miedzi.
  • Rajd dolara został przystopowany z najbardziej znaczącym odbiciem EUR/USD do 1,15, podczas gdy jeszcze we wtorek staliśmy u progu złamania wsparcia na 1,1430. Realizacja zysków z umocnienia USD odbiła się na wszystkich crossach, a uspokojenie sentymentu najmocniej poprawia notowania walut ryzykownych. W środę najsilniejszy jest NOK, a za nim AUD, NZD, GBP i SEK.
  • Indeks nastrojów konsumentów Westpac z Australii wzrósł we wrześniu o 1 proc. m/m po spadku o 3 proc. przed miesiącem. Wciąż jest to jednak drugi najniższy poziom od listopada 2017 r. AUD/USD wzrósł z 0,7110 przed publikacją i teraz krąży przy 0,7120.
  • Funt ma się dobrze w środę przy mixie informacji związanych z Brexitem z przewagą tych pozytywnych. Wielka Brytania w ciągu kilku dni ma przedstawić nowe alternatywne propozycje dotyczące "backstopu" dla kwestii Irlandii Północnej. Chociaż istnieją oznaki, że zarówno strona brytyjska, jak i UE ciężko pracują, aby dojść do porozumienia w sprawie odstąpienia od umowy, twardzi Brexitersi wywierają presję na premier May. Jednak według Dow Jones, jest dobra wiadomość: anonimowe źródło mówi, że warunki wyjścia z UE mogą zostać uregulowane do poniedziałku. GBP/USD podchodzi do 1,3170.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • W nocy wypowiadał się Williams z Fed (neutralny, głosujący) i jego komentarz był neutralny. Inflacja jest powyżej 2 proc., ale nie widać silnej presji. Williams spodziewa się silnego wzrostu opartego o bodźce fiskalne i korzystne warunki finansowe. Fed monitoruje, jak jego działania wpływają na gospodarkę globalną.
  • Na rynku akcji indeksy stabilizują się na lekkich wzrostach. Japoński Nikkei225 zyskał 0,2 proc., a chiński Shanghai Composite rośnie o 0,1 proc. Inwestorzy zamiast kupować wolą teraz poczekać z boku na rozwój sytuacji w obliczu niepewności o relacje handlowe USA-Chiny.
  • Ropa WTI dryfuje blisko 75 USD/b, podobnie miedź ustabilizowała się w okolicy 280,60 USd/lb. Złoto przyczółek znalazło pod 1190 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 25 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 25 VI

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 24 VI
Powrót