Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 10 XII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
We wtorek inwestorzy pozostają ostrożni w podejściu do aktywów ryzykownych w oczekiwaniu na katalizatory w dalszej części tygodnia. Na rynku akcji w Azji indeksy oscylują wokół poziomów odniesienia. Podobnie stabilny jest FX i surowce.
  • W ciągu dnia pojawiły się niepotwierdzone informacje, że USA planują wprowadzić zaplanowane na 15 grudnia cła na import z Chin i Pekin już się przygotowuje na nie. Jednak inne źródła z Chin sugerują, że w tym tygodniu nie oczekuje się umowy handlowej USA-Chiny, gdyż USA skupia się na umowie handlowej USMCA, ale też nie oczekuje się nowych ceł.
  • Ogólnie jednak rynek wyczekuje ważnych wydarzeń tego tygodnia, startując z komunikatem FOMC w środę wieczorem.
  • Na rynku walutowym większość crossów z USD stoi praktycznie w miejscu. EUR/USD przykleił się do 1,1070, USD/JPY siedzi na 108,60, a GBP/USD jest na 1,3160. NZD jest dziś najsilniejszy przy 0,6565, ale bez konkretnego powodu.
  • W Australii przemawiał prezes RBA Lowe, który utrzymał optymistyczny ton odnośnie odbicia konsumpcji i przyznał, że po trzech obniżkach stopy procentowej w 2019 r. teraz trzeba poczekać na efekty. Otrzymaliśmy też dane o nastrojach biznesu – indeks zaufania NAB spadł do 0 z 2, a indeks warunków wzrósł z 3 do 4. AUD/USD dryfuje w przedziale 0,6820/35.
  • Na rynek napłynęły wiadomości dotyczące umowy handlowej USMCA, na co reagował CAD i MXN. Spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zasugerowała, że „jesteśmy w zasięgu porozumienia” i że istnieje wystarczające poparcie dla umowy USMCA, która może być podpisana we wtorek 18 grudnia. USDCAD po doniesieniach spadł do najniższego poziomu 1,3225.
  • Na rynku akcji indeksy realizują płytki dryf. Japoński Nikkei225 traci 0,1 proc., a chiński Shanghai Composite roście o 0,1 proc.
  • Niewiele dzieje się na rynku ropy i złota. WTI zakotwiczyła się przy 59 USD/b, a uncja kruszcu kosztuje bez większych zmian 1463 USD.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 17 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 17 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 II
Powrót