Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 11 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż bezpłatne konto i w kilka sekund rozszerz swój dostęp.
Uzyskaj dostęp
Zapewnienia prezesa Fed Powella o cierpliwości Fed pomagają w piątek odbudować apetyt na ryzyko. AUD i NZD są największymi wygranymi sesji, a azjatyckie indeksy wdrapują się na pięciotygodniowe szczyty. Złoto jest wyżej, ropa pozostaje na miesięcznych szczytach.
  • Prezes Fed Powell powiedział wczoraj, że nie ma z góry ustalonej ścieżki dla stóp procentowych, a Fed „czeka i obserwuje”. W temacie sumy bilansowej Powell stwierdził, że nie wie, jaki będzie jej poziom długofalowo, ale będzie on znacząco niższy od obecnego, ale w żadnym razie nie zbliży się do poziomów sprzed kryzysu. Wypowiedź o stopach nie była dla nikogo niespodzianką, ale wzmianki o sumie bilansowej nieco osłabiły optymizm na Wall Street. Finalnie jednak wygrywa znaczenie cierpliwości Fed, która sugeruje brak podwyżek stóp procentowych w najbliższych miesiącach.
  • W nocy wiceprezes Fed Clarida przyznał, że jeśli trudności gospodarcze utrzymają się, że Fed będzie musiał im przeciwdziałać. Fed stać na cierpliwość i poczekanie na napływające dane. Dodał, że w ostatnim czasie inflacja zaskoczyła negatywnie. USD neutralnie przyjął komentarze.
  • Na rynku walutowym gołębie stanowisko Fed pomaga walutom ryzykownym. AUD/USD przebił 0,72, a NZD/USD wyszedł ponad 0,68. Tutaj pomaga umocnienie chińskiego juana – USD/CNH przełamał ważny poziom na 6,7805, co przyspieszyło spadki.
  • EUR/USD wrócił ponad 1,15 po tym, jak na moment znalazł się przy 1,1480. Silny AUD i NZD ciągną w górę crossy z JPY, co sprzyja odbiciu USD/JPY do 108,35.
  • Sprzedaż detaliczna z Australii w listopadzie wypadła trochę powyżej prognoz: 0,4 proc. m/m przy prognozie 0,3 proc. Dane nie miały większego wpływu na AUD.
  • Na rynku akcji mamy powolny powrót do wzrostów na fali poprawy sentymentu. W Chinach Shanghai Composite rośnie 0,6 proc., a japoński Nikkei225 zyskuje dziś 0,97 proc.
  • Powrót słabości dolara wspiera wzrosty cen złota do 1293 USD/oz. Ropa naftowa WTI od początku dnia niewiele się zmieniła, ale na 52,6 USD/b pozostaje na najwyższym pułapie od połowy grudnia. Optymizm wokół rozmów USA-Chiny oraz informacje o ograniczaniu wydobycia przez OPEC sprzyjają wzrostom.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 22 III

Źródło: TMS Brokers
TMS Starter: 22 III

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 21 III
Powrót