Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 11 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Zapewnienia prezesa Fed Powella o cierpliwości Fed pomagają w piątek odbudować apetyt na ryzyko. AUD i NZD są największymi wygranymi sesji, a azjatyckie indeksy wdrapują się na pięciotygodniowe szczyty. Złoto jest wyżej, ropa pozostaje na miesięcznych szczytach.
  • Prezes Fed Powell powiedział wczoraj, że nie ma z góry ustalonej ścieżki dla stóp procentowych, a Fed „czeka i obserwuje”. W temacie sumy bilansowej Powell stwierdził, że nie wie, jaki będzie jej poziom długofalowo, ale będzie on znacząco niższy od obecnego, ale w żadnym razie nie zbliży się do poziomów sprzed kryzysu. Wypowiedź o stopach nie była dla nikogo niespodzianką, ale wzmianki o sumie bilansowej nieco osłabiły optymizm na Wall Street. Finalnie jednak wygrywa znaczenie cierpliwości Fed, która sugeruje brak podwyżek stóp procentowych w najbliższych miesiącach.
  • W nocy wiceprezes Fed Clarida przyznał, że jeśli trudności gospodarcze utrzymają się, że Fed będzie musiał im przeciwdziałać. Fed stać na cierpliwość i poczekanie na napływające dane. Dodał, że w ostatnim czasie inflacja zaskoczyła negatywnie. USD neutralnie przyjął komentarze.
  • Na rynku walutowym gołębie stanowisko Fed pomaga walutom ryzykownym. AUD/USD przebił 0,72, a NZD/USD wyszedł ponad 0,68. Tutaj pomaga umocnienie chińskiego juana – USD/CNH przełamał ważny poziom na 6,7805, co przyspieszyło spadki.
  • EUR/USD wrócił ponad 1,15 po tym, jak na moment znalazł się przy 1,1480. Silny AUD i NZD ciągną w górę crossy z JPY, co sprzyja odbiciu USD/JPY do 108,35.
  • Sprzedaż detaliczna z Australii w listopadzie wypadła trochę powyżej prognoz: 0,4 proc. m/m przy prognozie 0,3 proc. Dane nie miały większego wpływu na AUD.
  • Na rynku akcji mamy powolny powrót do wzrostów na fali poprawy sentymentu. W Chinach Shanghai Composite rośnie 0,6 proc., a japoński Nikkei225 zyskuje dziś 0,97 proc.
  • Powrót słabości dolara wspiera wzrosty cen złota do 1293 USD/oz. Ropa naftowa WTI od początku dnia niewiele się zmieniła, ale na 52,6 USD/b pozostaje na najwyższym pułapie od połowy grudnia. Optymizm wokół rozmów USA-Chiny oraz informacje o ograniczaniu wydobycia przez OPEC sprzyjają wzrostom.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VI
Powrót