Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 11 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Nowe rekordy S&P500 i Nasdaq są dziś ważniejsze niż poprzedzające je obawy o skutki koronawirusa. Rynek akcji w Azji odbija, a na FX dominuje risk-on. AUD jest wzmocniony przez dane o nastrojach biznesu. Ropa odrabia straty po poniedziałkowym tąpnięciu.
  • Apetyt na ryzyko pojawił się wraz z wyjściem S&P500 i Nasdaq na nowe historyczne szczyty, co ustawiło start handlu w Azji.
  • Wzrosty przyszły nawet pomimo tego, że Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że rozprzestrzenianie się wirusa wśród ludzi, którzy nie byli w Chinach, może być „iskrą, która staje się większym ogniem”.
  • Inwestorzy próbują rozstrzygnąć, czy tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa ustabilizuje się, nawet gdy liczba ofiar śmiertelnych wzrosła powyżej 1000.
  • Uwaga zwraca się ku publikacjom wyników spółek na Wall Street, a inwestorzy szukają wskazówek od firm na temat oczekiwanego wpływu wirusa na ich działalność.
  • Shanghai Composite rośnie dziś o 0,4 proc., a Hang Seng zyskuje 1,4 proc. Giełda w Japonii jest dziś zamknięta. Futures na DAX jest wyżej o 0,8 proc., a kontrakt na S&P500 rośnie o 0,4 proc.
  • Na rynku walutowym mocne są ryzykowne waluty: AUD, NOK, NZD; w defensywie pozostają JPY, CHF, USD.
  • Indeksy nastrojów biznesu NAB z Australii w lutym nie uległy zmianie (warunki powadzenia działalności) lub nieco się poprawiły (zaufanie). Choć nastroje wśród przedsiębiorców mają się słabo w związku z pożarami buszu i wybuchem epidemii koronawirusa na świecie, sytuacja nie ulega pogorszeniu. Dane są dodatkowym powodem, który wspiera dzisiejsze wzrosty AUD do 0,6716 USD.
  • Ceny ropy odbiły się nieco po wczorajszej wyprzedaży. WTI rośnie o 1,1 proc. do 50,2, odbijając od 49,42 w poniedziałek, gdyż inwestorzy spekulują, jak popyt w Chinach może się poradzić i czy OPEC może zgodzić się na ograniczenie dostaw.
  • Złoto jest pod presją przy wzroście apetytu na ryzyko. Cena uncji spada do 1566,5 USD z 1577 wczoraj.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 17 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 14 II
Powrót