Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 11 VI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
We wtorek rynki w Azji kontynuują odreagowanie napięć po decyzji prezydenta Trumpa o zawieszeniu wprowadzenia ceł na towary z Meksyku, ale nowe groźby wobec Chin tłumią wcześniejszy optymizm. Rynek akcji pozostaje zielony, a na FX słabnie JPY, choć w towarzystwie NZD i AUD. Rosną ceny ropy naftowej.
  • Wczoraj Trump powiedział reporterom w Białym Domu, że Chiny pójdą na porozumienie, bo muszą. Jeśli prezydent Chin XI nie spotka się z nim w trakcie szczytu G20, USA mogą nałożyć 25-proc. cła lub „dużo wyższe niż 25 proc.” na warte 300 mld USD towary importowane z Chin.
  • Rynki w Chinach nie reagowały mocno na komentarze, pośrednio dzięki utrzymaniu nisko fixingu USD/CNY (6,8930) przez LBCh – brak oznak deprecjacji juana jest odbierany pozytywnie.
  • Chiński indeks Shanghai Composite kontynuował odbicie (1,9 proc.) pokrzepiony silną sesją w poniedziałek w Europie i na Wall Street. W Japonii wzrosty są dużo skromniejsze: 0,3 proc.
  • Na rynku walutowym mamy mieszane sygnały. Optymizm z giełd wywiera presję na USD/JPY, który odbija do 108,57 z 108,30 widzianych wczoraj wieczorem. Ale też słabo zachowują się AUD i NZD. Aussie zignorował odbicie indeksu zaufania NAB (do 7 z 0). Presja na NZD jest największa, ale bez potwierdzenia w informacjach.
  • Reszta walut G10 vs USD pozostaje w minimalnych wahaniach. EUR/PLN przedryfował noc bisko 4,26.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Ropa naftowa WTI rośnie dziś o 1 proc. do 53,8 USD/b, odbijając po poniedziałkowych spadkach. Wczoraj rynek negatywnie odebrał doniesienia, że Arabia Saudyjska i Rosja wciąż nie uzgodniły między sobą wspólnego stanowiska w sprawie przedłużenia porozumienia o limitach wydobycia.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 23 VIII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 23 VIII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 22 VIII
Powrót