Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 11 X

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Inwestorzy pełni optymizmu wyczekują na efekty 13. rundy negocjacji handlowych. Donald Trump ocenia, że pierwszy dzień rozmów poszedł „bardzo dobrze”.
  • Na rynku walutowym przekłada się to na wyjście USD/JPY ponad 108,00. Jen zmierza do największego tygodniowego osłabienia od około miesiąca. AUD/USD i NZD/USD również wychodzą na nowe lokalne szczyty.
  • Gwiazdą ostatnich kilkunastu godzin jest natomiast funt. GBP/USD wystrzelił wczoraj 2 proc. a dziś przedłuża zwyżkę i jest przy 1,2450. To pokłosie informacji, że jest rozważana ograniczona umowa o wolnym handlu, która ma przełamać trwający od miesięcy impas w negocjacjach. Po spotkaniu premierów Wielkiej Brytanii i Irlandii padło stwierdzenie, że zaczyna się rysować ścieżka do porozumienia.
  • EUR/USD utrzymuje się ponad 1,10 a EUR/PLN sesję zacznie z okolic 4,31.
  • Pozytywne nastroje na rynkach akcji. Wczoraj sesja na Wall Street zamknęła się zwyżkami nieco przekraczającymi 0,5 proc. Dziś futures na S&P500 rośnie dodatkowe 0,3 proc. i jest przy 2950 pkt. Nieco silniej zwyżkuje kontrakt na DAX. To jednak nic w porównaniu ze zwyżką w Hong Kongu, której skala przekracza chwilami 2,5 proc.
  • Nadzieja na porozumienie szkodzi notowaniom złota. Uncja kruszcu jest wyceniania na mniej niż 1500 USD. Na drugim biegunie jest ropa, której notowania podbijają 1 proc. a baryłka WTI kosztuje ponad 54 USD.

 

Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 17 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 17 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 II
Powrót