Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 11 XII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki finansowe pozostają wrażliwe na temat ceł, ale przy natłoku sprzecznych informacji inwestorzy w większości decydują się na ostrożną obserwację niż gorączkowy handel. GBP cierpi przez nowy sondaż przyznający mniej głosów Partii Konserwatywnej.
  • Doradca gospodarczy Białego Domu Larry Kudlow powiedział, że odroczenie ceł na chiński import (deadline 15 grudnia) nie jest przesądzone, ale całkowicie nie wykluczył takiego rozwiązania. To nawiązanie do wczorajszych doniesień WSJ, według których negocjatorzy pracują nad odroczeniem, choć nie ma jeszcze decyzji Trumpa.
  • Doradca ds. handlu Peter Navarro powiedział z kolei, że nie ma wskazań, aby cła miały nie zostać wprowadzone.
  • Łącznie po 24 godzinach jesteśmy w punkcie wyjścia, gdyż do 15 grudnia nic nie jest pewne. USD/CNY wrócił pod 7,04; USD/JPY trzyma się blisko 108,70, AUD/USD wrócił do 0,6820.
  • GBP/USD spadł do 1,3110 z okolic 1,32, choć już stara się odbić do 1,3140. Model predykcyjny YouGov wskazał, że Partia Konserwatywna osiągnie większość 28 miejsc w Izbie Gmin (339 miejsc), co jest wynikiem gorszym od 68 miejsc szacowanych poprzednio. Wynik wprowadził nerwowość w wyprzedzające dyskontowanie wysokiej wygranej torysów.
  • EUR/USD pozostaje stabilny pod 1,11 w oczekiwaniu na komunikat FOMC dziś wieczorem.
  • W półrocznej aktualizacji planu budżetowego rząd Nowej Zelandii zasygnalizował wzrost wydatków infrastrukturalnych w ciągu kolejnych kilku lat. NZD w pierwszej reakcji zyskiwał, ale ponieważ decyzja była oczekiwania, rynek szybko przeszedł do sprzedaży faktów. NZD/USD cofnął się z 0,6550 do 0,6525.
  • Rynek akcji pozostaje po ostrożnej stronie handlu w oczekiwaniu na rozstrzygnięcia w temacie wojen handlowych. Nikkei225 traci 0,1 proc., a Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc.
  • Raport API wskazał na przyrost zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 1,4 mln baryłek wobec prognozy spadku o 2,9 mln baryłek. Po informacji kurs WTI zaczął osuwać się z 59,3 USD/b do 58,9 USD/b obecnie.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 3 IV

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 3 IV

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 2 IV
Powrót