Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 12 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki są w lepszych nastrojach opartych na nadziejach na postęp w rozmowach handlowych USA-Chiny oraz po informacjach o porozumieniu w sprawie ochrony południowej granicy USA, co pozwoli uniknąć kolejnego government shutdown. Na FX zmiany są niewielkie, choć z lepszą postawą walut ryzykownych. Rynek akcji jest wyżej, odbija ropa.
  • W poniedziałek kongresmeni osiągnęli porozumienie co do bezpieczeństwa na granicy, aby uniknąć kolejnego government shutdown. Plan przewiduje przeznaczenie 1,375 mld USD na 55 mil ogrodzenia na terenie stanu Teksas. Jest to mniejsza suma niż 5,7 mld USD żądane przez prezydenta Trumpa.
  • W kwestii rozmów handlowych USA-Chiny, na wiecu w Teksasie Trump powiedział, że „doprowadzi do wspaniałej umowy handlowej” i nie chce, aby Chiny „miały ciężko”. To wystarczyło, by pokrzepić inwestorów.
  • Apetyt na ryzyko poprawił się, co widać po wzrostach AUD, SEK, NOK i CAD. Mimo to wzrosty nie są duże (<0,3 proc.) i w większości są tylko odwracaniem poniedziałkowej słabości.  
  • Tymczasem EUR/USD na 1,1280 nie może oderwać się od dwumiesięcznych minimów. USD/JPY pozostaje wysoko na 110,50 po wczorajszym przełamaniu 110.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji widać poprawę sentymentu. Wracający po przerwie inwestorzy z Japonii wyciągnęli Nikkei225 w górę o 2,61 proc. W Chinach Shanghai Composite rośnie 0,7 proc.
  • Lepsze nastroje pomagają w odbiciu ropy WTI 51,2 USD/b odnotowanych wczoraj do 52,6 USD/b obecnie.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót