Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 12 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Ceny akcji ostrożnie pną się w górę, gdyż optymizm jest hamowany przez wciąż nieuciszone obawy o koronawirusa. Na FX błyszczy NZD, gdyż komunikat RBNZ był mniej gołębi niż rynek się spodziewał. Ropa kontynuuje odbicie pomimo wzrostu zapasów.
  • Shanghai Composite rośnie dziś o 0,7 proc., a Hang Seng zyskuje 1 proc. Wracający po jednodniowej przerwie japoński Nikkei225 rośnie o 0,7 proc. W USA futures na S&P500 wzrasta o 0,3 proc. wobec wczorajszego zamknięcia rynku kasowego na +0,17 proc. Kontrakt na DAX jest wyżej o 0,5 proc.
  • Według stanu na 11 lutego Chiny odnotowały 2015 nowych przypadków koronawirusa i 97 ofiar śmiertelnych, co sprowadza łączną liczbę potwierdzonych przypadków do 44653, a liczbę ofiar śmiertelnych do 1113.
  • Globalny nastrój poprawił się po tym, jak starszy doradca medyczny w Chinach powiedział we wtorek, że liczba nowych przypadków koronawirusa spada w niektórych prowincjach i przewiduje się, że epidemia osiągnie szczyt w tym miesiącu.
  • Na rynku walutowym panuje flauta poza NZD, który wymazuje słabość z poprzednich trzech dni. RBNZ zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopę OCR na 1 proc., ale w komunikacie utrzymał neutralny ton z jastrzębimi akcentami. Bank usunął fragmenty komunikatu sugerujące gotowość do obniżki stopy procentowej. Położył nacisk na wydatki rządowe, które zdejmą ciężar z polityki monetarnej. Bank spodziewa się, że wpływ koronawirusa będzie krótkotrwały, choć jest ryzyko, że skutki mogą być większe.
  • Rynek zakładał złagodzenia komunikatu w obliczu epidemii koronawirusa, więc decyzja doprowadziła do masowego domykania krótkich pozycji. NZD/USD skoczył z 0,6410 do 0,6475.
  • Ropa WTI rośnie dziś o 1,4 proc. do 50,6 USD/b. Na rynku umacnia się optymizm wobec mniejszego wpływu koronawirusa na popytu oraz utrzymują się nadzieje, że cięcia produkcji głównych producentów będą wspierać ceny. Arabia Saudyjska chce, aby globalni producenci ropy zgodzili się na szybkie ograniczenie dostaw w odpowiedzi na koronawirusa, donoszą źródła Reutera.
  • Po negatywnej stronie mamy najnowszy raport API, według którego w ubiegłym tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 6 mln baryłek, tj. dwukrotnie mocniej niż oczekiwano.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 14 II

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 14 II

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 II
Powrót