Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 12 IV

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Początek handlu w piątek upływa na poszukiwaniu kierunku po tym, jak czwartek został spędzony na konsolidacji. Widać niewielkie umocnienie EUR i jeszcze mniejsze innych walut wobec USD i JPY. Rynek spekuluje o szykowanej transakcji między bankami z Niemiec i Japonii, co podkręca popyt na EUR/JPY.
  • Według Reutersa, spekulanci kupują euro w reakcji na doniesienia, że Mitsubishi UFJ Financial Group’s planuje kupić od DZ Bank część biznesu odpowiedzialną za finansowanie sektora lotniczego. Kwota w rozmowach to 5,6 mld EUR.
  • EUR/JPY skoczył do 126,15 z ,125,70. EUR/USD podszedł pod 1,1290, USD/JPY jest na 111,80.
  • Reszta rynku walutowego pozostaje względnie stabilna.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • RBA opublikował Raport Stabilności Finansowej i z dokumentu przebija się oczekiwany gołębi ton. Bank zwraca uwagę na rosnące ryzyka w gospodarce i na rynku nieruchomości. Raport jednak nie brzmi wyjątkowo niepokojąco, m.in. podkreśla, że właściciele domów nie mają jeszcze ujemnego kapitału własnego, a akcja kredytowa pozostaje solidna. AUD/USD krąży wokół 0,7130.
  • Na rynku akcji mamy niezdecydowany handel, a apetyt na ryzyko inwestorów jest hamowany przez obawy o globalne ożywienie. Chiński Shanghai Composite spada dziś o 0,5 proc., ale w Japonii Nikkei225 rośnie o 0,7 proc.
  • Ropa naftowa WTI skromnie rośnie o 0,4 proc. do 63,8; podobnie Brent zyskuje 0,4 proc. do 71,1. Złoto konsoliduje się przy 1294 USD/oz po tym, jak wczoraj straciło 1 proc. w reakcji na silniejsze dane z USA.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 26 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 25 V
Powrót