Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 12 VI

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Noc na rynkach przynosi stan zawieszenia w oczekiwaniu na kluczowe dane z USA, a w dłuższym horyzoncie na rozstrzygnięcie w sprawie sporu handlowego USA-Chiny, potencjalnie na szczycie G20 pod koniec czerwca. Na rynku FX mamy odbicie w stronę bezpiecznych przystani, a rynek akcji koryguje ostatnie wzrosty. Ropa naftowa jest osłabiona przez kolejny słaby raport o zapasach.
  • JPY i CHF są nieco silniejsze z USD/JPY osuwającym się do 108,32, a USD/CHF spadającym do 0,9906. EUR/USD podchodzi do 1,1340.
  • W Australii indeks zaufania konsumentów Westpac spadł nieznacznie do 100,7 z 101,3, co w pierwszej reakcji nie miało przełożenia na rynek walutowy, ale z czasem AUD/USD osunął się z 0,6960 do 0,6945.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Odczyt CPI i PPI z Chin wypadły zgodnie z oczekiwaniami (odpowiednio: 2,7 proc. r/r i 0,6 proc. r/r). Wyższe ceny żywności wsparły wzrost CPI o 0,2 proc. m/m.
  • Rynki akcji biorą na odreagowanie po dwóch zielonych sesjach. Chiński Shanghai Composite traci 0,4 proc., a japoński Nikkei225 spada o 0,2 proc.
  • Ceny ropy naftowej spadają pod presją kolejnego słabego raportu o zapasach. Raport API wskazał na wzrost zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 4,85 mln baryłek, podczas gdy prognozy przed dzisiejszym raportem DoE sugerują spadek o 0,7 mln baryłek. WTI dołuje o 1,9 proc. do 52,25 USD/b.
  • Mocniejsze są złoto i srebro rosnąć o 0,7 proc. odpowiednio do 1336,3 USD/oz i 14,85 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 1 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 1 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V
Powrót