Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 12 XII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
USD podlega niewielkiej presji po konferencji prezesa Fed Powella, która dostarczyła gołębich wskazówek. Akomodacyjna polityka monetarna podsyca apetyt na ryzyko, choć w tle czai się niepewność w odniesieniu do nowych ceł na chiński import. Uwaga teraz przenosi się na decyzję EBC i wybory w Wielkiej Brytanii.
  • Decyzja Fed była neutralna. Fed zgodnie z oczekiwaniami pozostawił cel dla stopy rezerw federalnych na 1,50-1,75 proc. W projekcji „dot plot” mediana sugeruje brak zmian poziomu stóp procentowych przez cały 2020 r. Żaden z członków FOMC nie przewiduje obniżki w przyszłym roku.
  • Na konferencji prasowej po posiedzeniu prezes J. Powell stwierdził, że przed podniesieniem stóp procentowych chce, aby inflacja utrzymywała się na stałym i wysokim poziomie. Jednocześnie powtórzył, że potrzeba „istotne zmiany” perspektyw gospodarczych, żeby Fed wrócił do obniżek. Dodał, że Fed nie spodziewa się, aby silny rynek pracy i spadające bezrobocie miały przynieść wzrost inflacji.
  • USD jest słabszy, ale po wstępnym ruchu nie widać chęci do kontynuacji. Sygnał, że Fed jest daleko od powrotu do podwyżek, ale też nie widzi zagrożeń zmuszających go do obniżek, wspiera apetyt na ryzyko. EUR/USD skoczył i zatrzymał się na 1,1140, USD/JPY najpierw spadł pod 108,50, ale teraz odbija do 108,60. AUD/USD wspiął się do 0,6880.
  • Zmienność jest hamowana przez wyczekiwanie na decyzję w sprawie wchodzących 15 grudnia w życie ceł na niektóre towary importowane z Chin. Inwestorzy czekają też na konferencję prasową po posiedzeniu EBC oraz wynik wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii.
  • Na rynku akcji Nikkei225 rośnie o 0,1 proc., ale Shanghai Composite traci 0,3 proc.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 27 III

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 27 III

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 26 III
Powrót