Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 13 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Nowy tydzień zaczyna się w dość pozytywnym klimacie, a inwestorzy wyczekują ostatecznego podpisania Pierwszej Fazy umowy handlowej USA i Chin. Na FX ryzykowne waluty górują nad bezpiecznymi przystaniami. Indeksy są wyżej. Złoto lekko traci.
  • Przez następne trzy dni wicepremier Chin Liu He przebywa w Waszyngtonie i w trakcie wizyty ma podpisać Pierwszą Fazę umowy handlowej. Zażegnanie sporu handlowego stoi za optymizmem rynkowym z ostatnich tygodni.
  • Sekretarz skarbu USA Mnuchin zaprzeczył plotkom, że przetłumaczona wersja chińska porozumienia przyniosła nieoczekiwane zmiany dla USA. Powiedział, że podczas długiego procesu tłumaczenia umowy zobowiązania Chin pozostały bez zmian.
  • W Azji rynek akcji realizuje umiarkowane wzrosty. Chiński Shanghai Composite rośnie o 0,6 proc. Giełda w Tokio jest zamknięta z powodu święta.
  • Na rynku walutowym zmiany są niewielkie, ale utrzymane w tonie risk-on. Najmocniejsze (<0,25 proc.) są AUD, NZD. Najsłabiej radzą sobie CHF i JPY... oraz GBP.
  • GBP/USD spadł do 1,3020 po tym, jak członek Banku Anglii Gertjan Vlieghe powiedział, że pod koniec tego miesiąca zagłosuje za obniżką stóp procentowych, chyba że dojdzie do „natychmiastowej i znaczącej” poprawy danych.
  • Pewnym wsparciem dla AUD były komentarze S&P i Moody’s, że rating AAA Australii nie jest zagrożony natychmiastową rewizją. Moody’s stwierdził, że wpływ na standing kredytowy kraju w związku z fiskalnym wsparciem w związku z pożarami buszu pozostaje możliwy do opanowania i wydatki powinny być mniejsze niż 0,1 proc. PKB w 2020 i 2021 r.
  • Złoto traci 0,5 proc. do 1 544,3 USD/oz. Ceny ropy są dziś nieco wyżej (+0,2 proc.) po tym, jak w zeszłym tygodniu zanotowały pierwszy spadkowy tydzień od listopada.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 24 I

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 24 I

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 23 I
Powrót