Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 13 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
NZD wystrzelił po decyzji RBNZ, która nie była tak gołębia, jak rynek zakładał. Na szerokim rynku mamy względnie pozytywny klimat przy podsycanych nadziejach na przełom w rozmowach handlowych USA-Chiny. Na giełdach wzrosty.
  • RBNZ zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopę COR na 1,75 proc., a w komunikacie zaznaczył, że zamierza utrzymać akomodacyjną politykę przez dłuższy czas. W komunikacie dodano, że kolejny ruch na stopach „może być w górę lub w dół”. Na konferencji prezes Orr powiedział, że bank oczekuje utrzymania stopy procentowej bez zmian przez 2019 i 2020 rok. Orr zapytany, czy szanse na obniżkę wzrosły, odpowiedział, że nie. Rynek liczył na wyraźne złagodzenie nastawienia RBNZ i sygnalizację gotowości do obniżek, czego nie otrzymał i NZD wystrzelił na fali domykania krótkich pozycji. NZD/USD jest 1,5 proc. wyżej na 0,6840.
  • Apetyt na ryzyko na szerszym rynku został odbudowany po tym, jak prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek, że może pozwolić, aby termin 1 marca na zawarcie umowy handlowej z Chinami "opóźnił się na chwilę" i oczekuje spotkać się z chińskim Prezydent Xi Jinping by w końcu podpisać porozumienie.
  • Poprawiający się sentyment rynkowy zastopował dominację USD. Poza rajdem kiwi, na apetycie na ryzyko korzysta AUD/USD, NOK i CAD. AUD/USD przy 0,7130 jest najwyżej od tygodnia.
  • EUR/USD odbił do ważnego wsparcia i wrócił ponad 1,13 (1,1330). USD pozostaje mocny wobec JPY, gdyż wyższe indeksy giełdowe zwykle ciągną USD/JPY w górę (110,60).

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Na rynku akcji obserwujemy wyraźne wzrosty z indeksami podchodzącymi pod czteromiesięczne szczyty. Japoński Nikkei225 zyskuje 1,3 proc., a chiński Shanghai Composite rośnie o 1,9 proc.
  • Ropa naftowa WTI rośnie 1 proc. do 53,65 USD/b po zwyżce o 1,3 proc. we wtorek. Wspierające były wczorajsze dane z OPEC pokazujące spadek wydobycia w styczniu, a także komentarze z Arabii Saudyjskiej, że w marcu kraj zredukuje produkcję o kolejne 500 tys. baryłek.
  • Raport API wskazał na spadek zapasów ropy w ubiegłym tygodniu o 1 mln baryłek. Jest to lepszy wynik w porównaniu do konsensusu przed dzisiejszym raportem DoE, który zakłada wzrost zapasów o 1,6 mln baryłek.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót