Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 13 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Zmiana w metodzie szacowania zakażonych w Chinach przyniosła ich wzrost o prawie 15 tys., co sprowadziło na rynki świeżą falę obaw. Indeksy giełdowe zniżkują, na FX presja dosięga waluty ryzykowne, ropa przerywa dwudniowy rajd.
  • Chińska prowincja Hubei, gdzie znajduje się ognisko koronawirusa, przeprowadziła przegląd podejrzanych przypadków według nowej klasyfikacji i zrewidowała swoje dane, aby uwzględnić w codziennym raportowaniu przypadki „zdiagnozowane klinicznie”. Liczba zakażonych skoczyła o 14840, z czego 13332 pochodzi z nowej metodologii.
  • Kategoria „zdiagnozowanych klinicznie” została wprowadzona przed tygodniem obok „podejrzanych” i „potwierdzonych”, ale w codziennych raportach podawano tylko dane o „potwierdzonych” przypadkach. To sugeruje, że od tygodnia dane o zakażeniach (ale tylko w prowincji Hubei) były zaniżone, a ostatnia zmiana podejścia na bardziej konserwatywne sumuje „potwierdzonych” ze „zdiagnozowanymi klinicznie”.
  • Trzeba zaznaczyć, że poza prowincją Hubei nie dochodziło do zmian w klasyfikacji i tam liczba nowych przypadków spada.
  • Zamieszanie i skok w liczbie zakażonych było ciosem w nastroje rynkowe. Indeksy w Azji nie mogły skorzystać z entuzjazmu z Wall Street, gdzie indeksy osiągnęły nowe historyczne szczyty i ostrożnie dryfują tuż pod poziomami odniesienia. Shanghai Composite traci -0,5 proc., Hang Seng spada o 0,3 proc., a Nikkei225 dołuje o 0,14 proc.
  • Na rynku walutowym wyprzedaż dosięgnęła ryzykowne AUD, NZD, SEK i NOK.
  • AUD/USD osuwa się do 0,6715. Przemówienie prezesa RBA Lowea zostało szeroko przeoczone na korzyść nagłówków dot. koronawirusa. Lowe stwierdził, że „gdyby nie wirus, perspektywy gospodarcze Australii poprawiły się” i że chińskie programy wspierające będą dobre dla australijskiej gospodarki. Było to zgodne z raczej optymistycznymi prognozami dla australijskiej gospodarki, którą przedstawił niedawno RBA.
  • Zyskuje przede wszystkim JPY – USD/JPY zanurkował z 110,10 do 109,80.
  • Słabe jest też euro z EUR/USD na 1,0870 – najniżej od maja 2017 r.
  • Pogorszenie nastrojów zatrzymuje rajd cen ropy naftowej. WTI zawróciło spod 52 do 51,15 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 3 IV

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 3 IV

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 2 IV
Powrót