Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 13 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Po weekendzie na rynkach wciąż jest podtrzymywana nerwowa atmosfera, gdyż rozmowy USA-Chiny nie przyniosły porozumienia i USA podtrzymują decyzje o podwyższeniu ceł na towary z Chin. Na FX zmienność nie jest duża, ale w klimacie risk-off: zyskują USD, JPY i CHF, najmocniej tracą AUD i NZD.
  • Weekend przyniósł kilka komentarzy z obu stron, ale konkluzja jest taka, że daleko do szybkiego zakończenia negocjacji przy braku chęci do zmiany stanowiska. Prezydent Trump pozostaje nieugięty w groźbach sugerując, że Chiny mogą chcieć na czekać na jego następcę po przyszłorocznych wyborach.
  • Wicepremier Chin Liu He przedstawił swoje trzy warunki porozumienia: 1) usunięcie dodatkowych ceł, 2) ustanowienie celów chińskiego importu z USA zgodnego ze zgłaszanym popytem, 3) tekst porozumienia powinien być „wyważony”, by zapewnić „godność” obu krajom.
  • W poniedziałek na rynkach widać podtrzymaną nerwowość, choć we względnie spokojnej atmosferze. USD/CNH jest wyżej o 0,6 proc. na 6,89. USD/JPY osunął się z powrotem do 109,70, choć jeszcze w piątek testował 110. EUR/USD jest stabilny przy 1,1230.
  • Najsłabiej ma się AUD na 0,6975 USD i NZD pod 0,6580 USD. Aussie był dodatkowo osłabiony rozczarowującymi danymi z rynku mieszkaniowego. W marcu kredyty hipoteczne spadły o 2,8 proc. m/m wobec prog. -0,5 proc.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Dziś rano NOK dość stabilnie przyjął dane o PKB za I kw. Kwartalna dynamika wzrostu wyniosła -0,1 proc. (prog. 0,2 proc.) po 0,6 proc. w IV kw. (korekta z 0,5 proc.). Ważniejszy PKB dla części lądowej gospodarki (z wyłączeniem produkcji sektora naftowego) pokazał wzrost o 0,3 proc. (prog. 0,4 proc.) po 1,1 proc. w IV kw. (korekta z 0,9 proc.). Ogólnie dane nie są złe, a słabość w I kw. została niejako zapowiedziana w komunikacie Norges Banku w ubiegłym tygodniu. EUR/NOK jest na 9,8120 vs. 9,80 przed odczytem.
  • Na rynku akcji dominują spadki. Shanghai Composite traci 1,3 proc., a Nikkei225 spada o 0,7 proc. Słaby sentyment jest pomimo ostatecznego wyciągnięcia się Wall Street w piątek nad kreskę (S&P500 wzrósł o 0,37 proc.).
  • Na rynku towarowym ropa naftowa dryfuje z WTI na 61,7 i Brent na 71,0. Złoto lekko traci do 1283.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VII

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VII

Autor: Bartosz Sawicki
TMS Starter: 18 VII
Powrót