Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 13 V

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Po weekendzie na rynkach wciąż jest podtrzymywana nerwowa atmosfera, gdyż rozmowy USA-Chiny nie przyniosły porozumienia i USA podtrzymują decyzje o podwyższeniu ceł na towary z Chin. Na FX zmienność nie jest duża, ale w klimacie risk-off: zyskują USD, JPY i CHF, najmocniej tracą AUD i NZD.
  • Weekend przyniósł kilka komentarzy z obu stron, ale konkluzja jest taka, że daleko do szybkiego zakończenia negocjacji przy braku chęci do zmiany stanowiska. Prezydent Trump pozostaje nieugięty w groźbach sugerując, że Chiny mogą chcieć na czekać na jego następcę po przyszłorocznych wyborach.
  • Wicepremier Chin Liu He przedstawił swoje trzy warunki porozumienia: 1) usunięcie dodatkowych ceł, 2) ustanowienie celów chińskiego importu z USA zgodnego ze zgłaszanym popytem, 3) tekst porozumienia powinien być „wyważony”, by zapewnić „godność” obu krajom.
  • W poniedziałek na rynkach widać podtrzymaną nerwowość, choć we względnie spokojnej atmosferze. USD/CNH jest wyżej o 0,6 proc. na 6,89. USD/JPY osunął się z powrotem do 109,70, choć jeszcze w piątek testował 110. EUR/USD jest stabilny przy 1,1230.
  • Najsłabiej ma się AUD na 0,6975 USD i NZD pod 0,6580 USD. Aussie był dodatkowo osłabiony rozczarowującymi danymi z rynku mieszkaniowego. W marcu kredyty hipoteczne spadły o 2,8 proc. m/m wobec prog. -0,5 proc.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Dziś rano NOK dość stabilnie przyjął dane o PKB za I kw. Kwartalna dynamika wzrostu wyniosła -0,1 proc. (prog. 0,2 proc.) po 0,6 proc. w IV kw. (korekta z 0,5 proc.). Ważniejszy PKB dla części lądowej gospodarki (z wyłączeniem produkcji sektora naftowego) pokazał wzrost o 0,3 proc. (prog. 0,4 proc.) po 1,1 proc. w IV kw. (korekta z 0,9 proc.). Ogólnie dane nie są złe, a słabość w I kw. została niejako zapowiedziana w komunikacie Norges Banku w ubiegłym tygodniu. EUR/NOK jest na 9,8120 vs. 9,80 przed odczytem.
  • Na rynku akcji dominują spadki. Shanghai Composite traci 1,3 proc., a Nikkei225 spada o 0,7 proc. Słaby sentyment jest pomimo ostatecznego wyciągnięcia się Wall Street w piątek nad kreskę (S&P500 wzrósł o 0,37 proc.).
  • Na rynku towarowym ropa naftowa dryfuje z WTI na 61,7 i Brent na 71,0. Złoto lekko traci do 1283.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót