Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 13 VIII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Niepokoje w Hongkongu i zawirowania na argentyńskich rynkach zwiększyły awersję do ryzyka, w efekcie indeksy w Azji spadają, a rośnie cena złota. Na rynku głównych walut jest spokojnie, podczas gdy argentyńskie peso straciło wczoraj prawie 19 proc.
  • Przegrana prezydenta Marci w prawyborach w Argentynie została odebrana jako zagrożenie zakończenia polityki przyjaznej rynkom i objęcie władzy przez duet Fernandez-Kirchner, który za poprzedniej kadencji prowadził protekcjonistyczną politykę, m.in. nacjonalizując system emerytalny, wprowadzając kontrole przepływu kapitału, a także fałszując statystyki gospodarcze. Inwestorzy obawiają się, że nowy rząd nie będzie chciał spłacać zagranicznego zadłużenia, prowadząc kraj do kolejnego bankructwa.
  • USDARS skoczył wczoraj o 19 proc., a wyprzedaż na argentyńskiej giełdzie sięgnęła 38 proc.
  • Dodatkowo wydarzenia w Hong Kongu utrzymują inwestorów w stanie alarmowym. Już 10-ty tydzień trwają antyrządowe demonstracje, a wczoraj w ich wyniku zostało zamknięte lotnisko w Hong Kongu. Media donoszą, że Chiny mobilizują siły policyjne w sąsiadującym Shenzen. We wtorek prace na lotnisku wróciły do normy, ale ryzyko interwencji Chin podtrzymuje nerwowość.
  • Hang Seng traci dziś 1,8 proc. Chiński Shanghai Composite spada o 0,8 proc., a wracający po poniedziałkowej przerwie japoński Nikkei225 dołuje o 1,15 proc.
  • Na rynku walut G10 jest spokojnie, a kursy pozostają w wąskich przedziałach wahań. EUR/USD wrócił pod 1,12, USD/JPY krąży blisko 105,40.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Zawirowania podbijają ceny złota do nowych szczytów na 1520 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 24 I

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 24 I

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 23 I
Powrót