Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 13 XII

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki finansowe są w lepszym nastroju przy kontynuowanych wzrostach na rynku akcji w związku z nadziejami na progres w rozmowach handlowych USA-Chiny. Premier May przetrwała głosowanie nad wotum nieufności, ale jednocześnie stało się jasne, że 1/3 jej partii jest przeciwko niej.
  • Premier Wielkiej Brytanii Theresa May wygrała głosowania nad wotum nieufności głosami 200 posłów przeciw 117. Wzrosty GBP były skromne i krótkotrwałe, gdyż rynek wcześniej oczekiwał jej zwycięstwa, ale duża liczba głosów przeciw oznacza, że bez wsparcia opozycji szanse na przeforsowanie umowy brexitu przez parlament są zerowe. GBP/USD znalazł przyczółek przy 1,2620.
  • Reszta rynku podtrzymuje pozytywny klimat podparty na informacjach dotyczących rozmów USA i Chin w sprawie handlu. Pojawiły się doniesienia, że Chiny rozważają odroczenia dla celów strategii dominacji rynku wysokich technologii – jeden z postulatów podnoszonych przez prezydenta Trumpa. Wall Street Journal donosi, że Chiny mogą przyznać zagranicznym firmom większy dostęp do gospodarki.
  • Rynek akcji w Azji rysuje się na zielono. Chiński Shanghai Composite rośnie 1,2 proc., a japoński Nikkei225 zyskał 0,99 proc.
  • USD/JPY walczy o wyjście ponad 113,50 – na razie bezskutecznie. EUR/USD usiadł na 1,1370 w oczekiwaniu na decyzję EBC.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Włoski premier Giuseppe Conte zaproponował redukcję przyszłorocznego deficytu do 2,04% PKB. Po przedstawieniu tej deklaracji na spotkaniu z przewodniczącym KE Junckerem, Conte powiedział dziennikarzom, że analizy techniczne pozwoliły Rzymowi odzyskać środki i zmniejszyć deficyt w 2019 r. z początkowych 2,4%, które UE odrzuciła za łamanie zasad fiskalnych. Nie wiadomo jednak, czy KE zaakceptuje wciąż wysoką projekcję deficytu.
  • Złagodzenie napięć w kwestii wojen handlowych pomaga w lekkim odbiciu cen ropy naftowej – WTI rośnie 0,4 proc. do 51,3 USD/b. Złoto pozostaje stabilne przy 1246 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VI

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 19 VI

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VI
Powrót