Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 14 I

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynek akcji w Azji gdzieniegdzie podtrzymuje wzrosty w ślad za nowymi rekordami Wall Street. Na FX mamy umiarkowany risk-on, juan zyskuje. Według doniesień w ramach umowy Pierwszej Fazy Chiny zobowiązały się do zakupu towarów z USA wartych 200 mld USD w ciągu dwóch lat.
  • Po kolejnym dniu ze świeżymi rekordami na Wall Street (S&P500 +0,7 proc.) azjatycki rynek akcji stara się wykorzystać pęd i w większości przypadków obserwowane są wzrosty. Japoński Nikkei225 nadrabia za wczorajsze święto i rośnie o 0,7 proc. Przed startem handlu w Europie futures na DAX rośnie o 0,2 proc.
  • Inwestorzy z optymizmem wyczekują podpisania jutro umowy handlowej Pierwszej Fazy między USA i Chinami.
  • Rynek spekuluje na temat szczegółów umowy. Reuters donosi, że w ramach porozumienia Chiny zobowiązały się do zakupu towarów z USA wartych 200 mld USD w ciągu dwóch lat, w tym 40 mld USD w towarach rolnych.
  • Departament Skarbu USA usunął Chiny z listy krajów dopuszczających się manipulacji kursem. Jest to zaległy raport, który pierwotnie miał być opublikowany w październiku, w ramach półrocznej rewizji.
  • Bilans handlowy Chin po grudniu wypadł powyżej prognoz: 46,79 mld USD vs 45,7 mld USD. Zarówno eksport, jak i import były mocniejsze od oczekiwań.
  • Na FX dominuje umiarkowany risk-on z lepszą postawą ryzykownych NOK i SEK (+0,2 proc.); ale AUD i NZD pozostają stabilne. USD/JPY przebił się przez 110. EUR/USD bez większych zmian na 1,1140.
  • USD/CNY jest niżej na 6,8850.
  • O risk-on świadczy też słabniecie złota poniżej 1540 USD/oz.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 VII

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 13 VII

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 10 VII
Powrót