Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
close
mobile

NonStop działa najlepiej jako aplikacja.

Wiadomości i inwestowanie w jednym.
Pobierz nową aplikację TMS Brokers.

Pozostań na stronie POBIERZ
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 14 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki są dziś w dobrych nastrojach, a apetyt na ryzyko przejawia się w sile AUD i NZD. Ale na rynku akcji mniej zdecydowania, gdyż inwestorzy ostrożnie czekają na wyklarowanie sytuacji wokół rozmów handlowych USA-Chiny. Przy cofnięciu USD ropa i złoto są wyżej. Dane z Chin były lepsze, a Niemcom udało się uniknąć technicznej recesji.
  • Informacje z Chin ustawiały dziś sentyment rynkowy. Styczniowe dane o bilansie handlowym Chin wskazały na nadwyżkę 39,16 mld USD wobec prognozy 34,3 mld USD. Eksport wzrósł o 9,1 proc. r/r (prog. -3,3 proc.), import spadł o 1,5 proc. (prog. (-10,2 proc.).
  • Bloomberg donosił, że prezydent Trump rozważa odroczenie o 60 dni deadline’u, po którym zostaną nałożone wyższe cła na towary z Chin, aby w spokoju doprowadzić do końca negocjacje handlowe. Jednak później China Global Times informował, że doniesienia są dokładne i nie ma potwierdzenia.
  • Oczekiwania na postęp w negocjacjach dalej są optymistyczne, co wspiera apetyt na ryzyko. Zyskują azjatyckie waluty rynków wschodzących; w G10 mocne są AUD i NZD. AUD/USD wspina się ponad 0,7120, NZD/USD odbija do 0,6830.
  • W Japonii wstępny szacunek PKB za IV kw. wskazał na wzrost o 1,4 proc. w ujęciu zannualizowanym, zgodnie z oczekiwaniami. USD/JPY jest wyżej na 111,10 jako przejaw odchodzenia od bezpiecznego jena (presja na crossach AUD/JPY i NZD/JPY).
  • EUR/USD nad ranem skoczył do 1,1295 przez zamieszanie wywołane przez Bloomberga, który początkowo podał, że w IV kw. PKB Niemiec zwiększyło się o 0,6 proc. k/k przy prognozie 0,1 proc. Później jednak dane zostały poprawione na 0 proc. EUR/USD wrócił do 1,1280, a gospodarce Niemiec udało się uniknąć technicznej recesji, gdyż spekulowano o ujemnych odczycie.
  • Na rynku akcji inwestorzy z większą ostrożnością podchodzą do nowych informacji dotyczących rozmów USA-Chiny i nie widzimy kolejnej fali wzrostowej. Nikkei225 zamknął się na -0,02 proc., Shanghai Composite traci 0,05 proc.
  • Złoto rośnie dziś 0,1 proc. do 1307,6 USD/oz. Ropa WTI jest wyżej o 0,9 proc. na 54,4 USD/b przy wsparciu informacji, że Arabia Saudyjska chce ograniczać eksport i wydobycie.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 V

Autor: Konrad Białas
TMS Starter: 29 V

Autor: Konrad Białas
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 V
Powrót