Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 14 III

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
W czwartek niejednoznaczne dane z Chin oraz niekończąca się opowieść brexitu utrzymują aktywa w lekkiej postawie defensywnej. Brytyjski parlament odrzucił bezumowną formę brexitu i dziś będzie głosował nad odroczeniem terminu wyjścia z UE. Rynek akcji dołuje, a na FX zyskuje USD.
  • Brytyjski parlament przegłosował wczoraj rządowy wniosek o wykluczenie bezumownego brexitu 29 marca, ale dodatkowo zatwierdzono (niewiążącą prawnie) poprawkę Spelman, według której parlament sprzeciwia się bezumownemu wyjściu z UE kiedykolwiek. To wytrąca kartę przetargową z ręki premier w dalszych negocjacjach. Dziś parlament będzie głosował nad wnioskiem przedłużenia Artykułu 50. (wystąpienie z UE). Proponowany termin przedłużenia to 30 czerwca – maksymalny termin, jeśli Wielka Brytania nie chce brać udziału w wyborach do europarlamentu.
  • Funt zyskał po wyniku głosowania do 1,3385 USD, ale od tego momentu osunął się do 1,3240.
  • Z innych informacji z nocy, dane z chińskiego przemysłu wypadły mieszanie. Inwestycje w aglomeracjach miejskich wzrosły w lutym o 6,1 proc. r/r (prog. 6,1 proc.), ale produkcja przemysłowa zwiększyła się tylko o 5,3 proc. (prog. 5,6 proc.). Sprzedaż detaliczna zgodnie z oczekiwaniami wzrosła o 8,2 proc.
  • Reszta rynku FX nie wykazywała dużej zmienności. Widać presję na AUD i NZD (po danych z Chin), choć USD/JPY zdołała skoczyć do 111,60 pomimo braku wsparcia z rynku akcji.
  • Indeksy giełdowe wykazują lekko defensywny klimat. Japoński Nikkei225 minimalnie spadł o 0,02 proc., ale chiński Shanghai Composite obniżył się o 1,2 proc.
  • Złoto cofnęło się do 1302 za sprawą uspokojenia wokół brexitu i umocnieniu USD.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 13 IX

Autor: Bartosz Sawicki
TMS Starter: 13 IX

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 12 IX
Powrót