Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 14 IX

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Rynki wykonują zwrot od USD w stronę ryzykownych aktywów z pomocą lepszych informacji z rynków wschodzących, podczas gdy rozczarowanie CPI z USA przykryło wcześniejszy optymizm wokół gospodarki USA. Rynek akcji w Azji jest w trybie odbudowy.
  • Nawet pomimo tego, że wczoraj prezydent Trump zaprzeczał, aby był zainteresowany szybkim powrotem do rozmów z Chinami, inwestorzy przestawili się na kupowanie ryzyka pokrzepieni ogromną podwyżką stóp procentowych w Turcji (+625 pb) i niższym od prognoz odczytem CPI z USA.
  • W nocy widzimy, że najlepiej radzą sobie NZD, AUD i CAD, choć zmiany są niewielkie. EUR/USD zatrzymał się tuż pod 1,17, a USD/JPY - pod 112.

Zmiana

  • Dane z Chin nie dały jasnego przekazu. W sierpniu sprzedaż detaliczna wyniosła 9 proc. r/r (prog. 8,8 proc.), produkcja przemysłowa zgodnie z oczekiwaniami wzrosła o 6,1 proc., ale inwestycje w okręgach miejskich wzrosły tylko o 5,3 proc. (prog. 5,6 proc.)
  • Na rynku akcji poprawa klimatu wspiera odbicie indeksów. Japoński Nikkei225 rośnie 1,2 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,1 proc.
  • Nic specjalnego nie dzieje się na rynku towarowym. Ropa WTI utrzymuje się na 68,7 USD/b, złoto nie może wyjść ponad 1210 USD/oz.  
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 15 VII

Źródło: TMS Brokers
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 12 VII

Autor: Bartosz Sawicki
TMS Starter: 12 VII
Powrót