Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 14 IX

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż bezpłatne konto i w kilka sekund rozszerz swój dostęp.
Rynki wykonują zwrot od USD w stronę ryzykownych aktywów z pomocą lepszych informacji z rynków wschodzących, podczas gdy rozczarowanie CPI z USA przykryło wcześniejszy optymizm wokół gospodarki USA. Rynek akcji w Azji jest w trybie odbudowy.
  • Nawet pomimo tego, że wczoraj prezydent Trump zaprzeczał, aby był zainteresowany szybkim powrotem do rozmów z Chinami, inwestorzy przestawili się na kupowanie ryzyka pokrzepieni ogromną podwyżką stóp procentowych w Turcji (+625 pb) i niższym od prognoz odczytem CPI z USA.
  • W nocy widzimy, że najlepiej radzą sobie NZD, AUD i CAD, choć zmiany są niewielkie. EUR/USD zatrzymał się tuż pod 1,17, a USD/JPY - pod 112.

Zmiana

  • Dane z Chin nie dały jasnego przekazu. W sierpniu sprzedaż detaliczna wyniosła 9 proc. r/r (prog. 8,8 proc.), produkcja przemysłowa zgodnie z oczekiwaniami wzrosła o 6,1 proc., ale inwestycje w okręgach miejskich wzrosły tylko o 5,3 proc. (prog. 5,6 proc.)
  • Na rynku akcji poprawa klimatu wspiera odbicie indeksów. Japoński Nikkei225 rośnie 1,2 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,1 proc.
  • Nic specjalnego nie dzieje się na rynku towarowym. Ropa WTI utrzymuje się na 68,7 USD/b, złoto nie może wyjść ponad 1210 USD/oz.  
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Źródło: TMS Brokers
Popołudniowy przegląd rynków

Źródło: TMS Brokers
Start sesji europejskiej: 16 XI

Źródło: TMS Brokers
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 16 XI
Powrót