Zapomniałeś hasła? Odzyskaj je teraz
Narzędzia główne:
Rynek walutowy jest w tym momencie zamknięty. Najwięcej informacji rynkowych dostępnych jest od poniedziałku do piątku.

TMS NonStop działa najlepiej jako aplikacja na Androida. TMS NonStop works best as an iOS app.

Pozostań na wersji webowej
TO JEST TREŚĆ PREMIUM

TMS Starter: 15 II

TMS Info
Nie masz wystarczających uprawnień by wyświetlić ten artykuł.
Załóż rachunek maklerski i uzyskaj pełny dostęp do analiz i rekomendacji.
Awersja do ryzyka ponownie zaczyna mieć przewagę na rynkach. Słabe dane o inflacji z Chin po silnym rozczarowaniu wczorajszym odczytem sprzedaży detalicznej z USA podnoszą obawy o kondycję światowej gospodarki. Prezydent Trump zamierza ogłosić stan wyjątkowy, ale kolejnego government shutdown uda się uniknąć.
  • Biały Dom potwierdził, że prezydent Trump podpisze porozumienie budżetowe (USA unikną kolejnego government shutdown), ale też zamierza ogłosić stan wyjątkowy, by pozyskać z Departamentu Obrony środki na budowę muru.
  • W styczniu inflacja CPI w Chinach wyniosła 1,7 proc. r/r wobec oczekiwanych 1,9 proc. PPI spadł do 0,1 proc. z 0,9 proc. przy prognozie 0,3 proc. Dane są słabe nawet pomimo okresu świątecznego i lekko uderzył w apetyt na ryzyko, osłabiając o kilka pipsów CNH, AUD i NZD.
  • USA i Chiny poczyniły niewielkie postępy w trakcie rozmów handlowych, pozostawiając wiele do zrobienia na później, mimo że obie strony starają się uniknąć podwyżki ceł po 1 marca.
  • Na FX zostawia nas to z presja na walutach surowcowych (AUD, NOK, NZD), choć zmiany są nieduże. AUD/USD dryfuje przy 0,7090. Silny jest jen i USD/JPY zjechał do 110,40. EUR/USD stabilizuje się przy 1,1290.

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Zgodnie z przewidywaniami podczas czwartkowych głosowań w Izbie Gmin wniosek premier Wielkiej Brytanii Theresy May został odrzucony (poparcie dla planów May, aby przez kolejne dwa tygodnie starała się nakłonić Brukselę do zmiany stanowiska wobec backstopu). Przegrana była duża (303:258), ale głosowanie nie było wiążące prawnie. Mimo to podkopuje zaufanie UE, że wszelkie ustalenia z May znajdą szybką i łatwą ratyfikację w parlamencie. GBP/USD był stabilny po głosowaniach i oscyluje wokół 1,28.
  • Rynek akcji w Azji przejął niedźwiedzi klimat za Wall Street i główne indeksy tracą. Japoński Nikkei225 spada o 1,13 proc., chiński Shanghai Composite traci 1,3 proc.
  • Awersja do ryzyka pomaga złoty wspiąć się na 1314 USD/oz.
  • Ropa naftowa trzyma się wysoko na informacjach o redukcji wydobycia i eksportu przez Arabię Saudyjską. W nocy Brent wspiął się na 65,1 USD/b, najwyżej od trzech miesięcy. WTI zatrzymała się przy 54,6 USD/b.
Powrót
TMS NonStop logo
Podobne wpisy:

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 VII

Autor: Bartosz Sawicki
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 VII

Autor: Bartosz Sawicki
TMS Starter: 18 VII
Powrót